Znad Bałtyku nad Zatokę Perską – rozwiązania Learnetic będą w każdej szkole… w Zjednoczonych Emiratach Arabskich!

 

 

Kierunki rozwoju biznesu, które jeszcze kilkanaście lat temu można było uznać za egzotyczne, dziś stanowią naturalną drogę dla wielu pomorskich firm. Jednak podpisanie umowy z ministerstwem jednego z najprężniej rozwijających się krajów na świecie, wciąż stanowi marzenie wielu i sukces, który udało się odnieść tylko nielicznym.

Choć kontrakt podpisaliśmy pod koniec wakacji, to byliśmy zobowiązani utrzymać tę informację przez jakiś czas w tajemnicy – mówi Rafał Romejko, dyrektor sprzedaży międzynarodowej w spółce Learnetic –  Negocjacje z ministerstwem bardzo bogatego kraju wcale nie ułatwiły podpisania kontraktu, a wręcz przeciwnie: każdy Dirham był przez naszych kontrahentów oglądany kilka razy. Oczywiste jest, że od kiedy ZAE stało się finansowym potentatem regionu Zatoki Perskiej firmy z całego świata zalały Emiraty różnorodnymi ofertami. Tym większa jest nasza satysfakcja z faktu, że to Learnetic został wybrany na najlepszego dostarczyciela rozwiązań TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne – przyp. red.) dla edukacji.

Kiedy pytamy Pana Romejko o dokładny przebieg negocjacji, stwierdza że przedstawiciele MEN na pierwsze spotkanie podczas międzynarodowych targów BETT w Londynie, gdzie gdańska firma rokrocznie wystawia się ze swoim stoiskiem, przyszli „przypadkiem”. – Świetnie wiedzieli czyje stanowisko odwiedzają i czego szukają, ale sprawiali wrażenie przypadkowo zainteresowanych gości, którzy nie zdradzili początkowo ani skąd są, ani tego, że świetnie znali nasze rozwiązania. Może chcieli sprawdzić, czy potraktujemy ich z należytym zainteresowaniem? Tak czy inaczej po kilku miesiącach okazało się, że zdaliśmy test i zostaliśmy zaproszeni na pierwsze spotkanie w Dubaju. Pierwsze z wielu… – dodaje z uśmiechem.

Kierowana od 7 lat przez Artura Dyro, Waldemara Kucharskiego, Jacka Kotarskiego i Piotra Mroza (którzy są partnerami biznesowymi od przeszło ćwierć wieku, wcześniej stworzyli i przez 20 lat prowadzili firmę Young Digital Planet) podpisała umowę, która zakłada dostarczenie Ministerstwu Edukacji ZAE dwóch produktów: mCurriculum oraz mAuthor. Ten pierwszy to największy na świecie zbiór interaktywnych zadań z przedmiotów ścisłych dla uczniów w wieku od 10 do 19 lat. Poszczególne tematy są ujęte w lekcje i rozdziały, całość jest przystosowana do większości światowych programów nauczania, a ewentualne różnice mogą zostać szybko poprawione. Możliwość szybkiej i łatwej modyfikacji treści to jeden z atutów e-podręczników i e-materiałów w stosunku do podręczników drukowanych. mCurriculum zawiera ponad 10 000 interaktywnych obiektów (ćwiczeń interaktywnych, multimediów). Prezes Artur Dyro dodaje:

Kluczową cechą produktu jest liczba zasobów – to ponad 1000 lekcji z matematyki, chemii, fizyki i biologii, które z racji na użytą technologię HTML5, działają na każdym nowoczesnym urządzeniu – zarówno na smartfonie i tablecie, jak i zwykłym komputerze. Oczywiście całość świetnie działa na tablicach interaktywnych, pracować można zarówno on-line jak i off-line. Nauka jest na wyciągnięcie ręki.

Drugim z produktów jest narzędzie do tworzenia własnych e-podręczników – mAuthor. To najważniejsze z rozwiązań firmy, które umożliwia każdemu wydawcy stworzenie interaktywnych wersji tradycyjnych materiałów edukacyjnych. Dzięki temu redaktorzy z ministerstwa edukacji ZEA będą mogli samodzielnie  tworzyć multimedialne zasoby. Co ważne, mAuthor doskonale radzi sobie z alfabetem arabskim. Rozwiązanie jest obecnie używane przez kilkadziesiąt wydawnictw szkolnych na całym świecie, w bieżącym roku zdobyło również nagrodę amerykańskiego portalu Training Industry – Learnetic był jednym z dwóch europejskich laureatów – cała reszta pochodziła z Doliny Krzemowej (w tym np. gigant software’owy: firma Adobe).

To, że relatywnie mała firma z Gdańska stała się wiarygodnym partnerem dla Ministerstwa Edukacji w jednym z najważniejszych światowych centrów finansowych, wymagało masy zabiegów z naszej strony. Jednak najważniejszym argumentem „za” była jakość naszych produktów.  – mówi z uśmiechem Artur Dyro.

 

Udostępnij post

Inne

artykuły

Przygotuj się do matury z platformą Dzwonek.pl

2024-04-17

Lublin, 20-21.03, Edukacja Przyszłości

2024-03-04

Łódź, 17.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03