Aktywna Tablica 2024: To już ostatnie 7 dni!

Program Aktywna Tablica zdecydowanie unowocześnił i wzbogacił wyposażenie polskich szkół na przestrzeni ostatnich lat. Jeśli chcesz, aby nowoczesna edukacja zawitała także do Twojej placówki, to koniecznie wykorzystaj ostatni tydzień funkcjonowania tego dofinansowania.

Myślisz, że 7 dni to zbyt mało czasu, aby dopełnić wszystkich formalności? Nic bardziej mylnego! Z naszym poradnikiem przejdziesz przez ten proces szybko i bezboleśnie. Pamiętaj, że czas na złożenie wniosku w programie Aktywna Tablica 2024 mija 15 maja! Szczegółowy harmonogram, wzory wniosków wraz z wizualizacjami i wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na www.aktywnatablica2.pl

Przypominamy, że placówki otrzymują 80% dofinansowanie, które w przypadku szkół podstawowych może wynieść nawet 43 750 zł, a w przypadku szkół ponadpodstawowych to kwota do 17 500 zł. Pozostałe 20% to wkład własny organu prowadzącego, który może zostać rozliczony w ramach wkładu rzeczowego, w skład którego wlicza się sprzęt komputerowy i inne urządzenia TIK wykorzystywane jako pomoce dydaktyczne (zakupione w roku złożenia wniosku, ale nie później niż w dniu złożenia wniosku o udział w programie Aktywna Tablica).

Co wybrać dla szkoły podstawowej?

W szkołach podstawowych każdego roku uczy się coraz więcej uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Aby zapewnić im najlepsze wsparcie, sięgnij po mTalent. To seria programów wypełnionych setkami interaktywnych ćwiczeń, które pozwalają na całkowitą indywidualizację przebiegu nauczania. Poza warstwą multimedialną, w pudełku znajdziesz także tradycyjne pomoce dydaktyczne, niezbędny sprzęt oraz poradniki metodyczne. Dzięki licencji bezterminowej i wielostanowiskowej nie musisz martwić się żadnymi dodatkowymi kosztami w przyszłości.

Nowe technologie w szkole ponadpodstawowej

Aktywna Tablica to także duże możliwości dla szkół ponadpodstawowych. Najwięcej propozycji czeka na prowadzących zajęcia z przedmiotów przyrodniczych. Entuzjastom nowych technologii proponujemy edulabVR, czyli pakiet atrakcyjnych i angażujących zasobów w postaci wysokiej jakości modeli 3D, filmów 360°, grafik, zdjęć, symulacji doświadczeń oraz interaktywnych ćwiczeń do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii. 

Jeśli wolisz nieco bardziej tradycyjną formę nauczania, to sięgnij po Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze. Możesz z nich korzystać na dowolnym urządzeniu, rozwijając myślenie krytyczne u uczniów, kompetencje społeczne i cyfrowe, ucząc metody naukowej – zadawania pytań, formułowania hipotez, wyciągania wniosków, a także zbierania i analizowania danych. 

W ramach dofinansowania możesz także kupić pomoce wprowadzające uczniów w świat kodowania w Pythonie. learn:bit Arcade to rozwiązanie typu „all in one”, oferujące połączenie interaktywnego kursu z fizyczną płytką rozszerzającą.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Wypróbuj program mTalent do nauki języka angielskiego w przedszkolach

2024-06-19

Online, 18.11, Konferencja EduOnline – edycja jesienna

2024-07-31

Warszawa, 20.09, Witaj Szkoło!

2024-07-31