Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze logo

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze. Szkoła ponadpodstawowa

Seria Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii na etapie szkoły ponadpodstawowej. Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji stacjonarnych oraz zdalnych.

Zasoby rozwijają myślenie krytyczne u uczniów, kompetencje społeczne (praca grupowa) i cyfrowe, uczą metody naukowej – zadawania pytań, formułowania hipotez, wyciągania wniosków, a także zbierania i analizowania danych. Materiały WLP są także doskonałym rozwiązaniem do zajęć metodą odwróconej klasy czy lekcji hybrydowych jako materiał wspomagający doświadczenia.

Materiały z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze powstały przy współpracy z nauczycielami i kadrą uniwersytecką. Są to kompleksowe materiały dla nauczyciela, które mogą zostać wykorzystane jako treści suplementarne lub jako podstawa do przeprowadzenia pełnej 45-minutowej lekcji opartej na angażujących multimedialnych i interaktywnych treściach – głównie symulacjach doświadczeń, projektach badawczych (w tym aspektach planowania i przeprowadzania badań, dokumentacji obserwacji, analizy i zapisywana wniosków itp.), łącząc wiedzę teoretyczną z jej praktycznym wykorzystaniem.

Każdy program WLP dostępny jest w programie dofinansowania Aktywna Tablica 2020-2024.

Kompleksowe materiały edukacyjne

Seria Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to cztery programy: biologia, chemia, fizyka i geografia. Każdy program składa się z 25 zagadnień z podstawy programowej, a także bogatej kolekcji multimediów i interaktywnych aktywności, takich jak: filmy, animacje, modele 3D, wirtualne wycieczki, zdjęcia makro i mikroskopowe czy symulacje.

Dla szkół ponadpodstawowych

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to materiały skierowane do szkół ponadpodstawowych. Programy z tej serii są nieocenioną pomocą dla nauczyciela przy omawianiu nawet najtrudniejszych zagadnień z podstawy programowej. Materiały zostały dobrane tak, aby odpowiedzieć na potrzeby zarówno nauczycieli, jak i współczesnych uczniów.

Atrakcyjne elementy VR i AR

Programy uzupełnione z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze zostały urozmaicone o materiały do atrakcyjnej i wyjątkowo angażującej nauki z wykorzystaniem wirtualnej (VR – virtual reality) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR – augmented reality).

Oparte o pracę metodą naukową

Programy z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze wspomagają samodzielne myślenie uczniów oraz ich aktywizację przez pracę grupową, łączą wiedzę teoretyczną z doświadczeniami i symulacjami, a nauka z nimi opiera się na wyciąganiu wniosków na podstawie (wiertualnych symulacji) doświadczeń.

Wsparcie dla nauczycieli i uczniów

Seria Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze dostępna jest na zasadzie bezterminowej licencji dla 3 nauczycieli i 90 uczniów. Nauczyciel może prezentować materiały na tablicy interaktywnej i na bieżąco omawiać je z uczniami. Młodzież może jednocześnie pracować na kartach pracy (notując wnioski z doświadczeń) lub rozwiązywać testy związane z tematem.

Praca na dowolnym urządzeniu

Programy z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze są bardzo łatwe w użyciu, między innymi dlatego że można z nich korzystać na niemal dowolnym urządzeniu multimedialnym. Użytkownik może uruchomić je na komputerze, laptopie, tablecie, tablicy i monitorze interaktywnym.

Jak i gdzie kupić programy

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze?

Wszystkie nasze programy znajdziesz w ofercie najlepszych dostawców wyposażenia i oprogramowania dla szkół. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby znaleźć swojego partnera handlowego lub sprawdź obowiązujące programy dofinansowania, dzięki którym zdobędziesz środki na nowe pomoce w Twojej placówce!

Aktualności związane z serią Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025. Jak na nie odpowiedzieć?

2024-06-19
Kryteria podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2024

Jak wykorzystać dofinansowanie z rezerwy oświatowej na rok 2024 na wyposażenie szkolnych sal i pracowni?

2024-06-04

Aktywna Tablica 2024: To już ostatnie 7 dni!

2024-05-07

Przydatne linki

Na stronie naTablice.pl znajdziesz więcej informacji o wszystkich naszych programach, które najlepiej sprawdzają się na monitorach i tablicach interaktywnych. W tym miejscu poznasz też szczegółowe informacje o każdym z czterech programów z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze i wypróbujesz bezpłatne wersje demo.

Chcesz wiedzieć więcej?

Kierunek natablice.pl

Poznaj inne

programy od Learnetic

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej