Laboratorium Przyszłości logo

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Laboratorium Przyszłości – pomoce projektowe

Seria Laboratorium Przyszłości to nowoczesne i w pełni interaktywne materiały edukacyjne, będące odpowiedzią na potrzebę kształcenia wśród uczniów szkół podstawowych kompetencji przyszłości – w ramach edukacji STEAM.

Programy Laboratorium Przyszłości zostały stworzone tak, aby umożliwić uczniom nabycie praktycznych umiejętności. Materiały świetnie sprawdzą się w szkołach jako przewodnik do zakupionych narzędzi oraz przyrządów technicznych, aby wytłumaczyć ich działanie i ułatwić nauczycielom pracę oraz przygotowanie zajęć.

Programy z serii Laboratorium Przyszłości to interaktywne instrukcje i poradniki gwarantujące bezpieczną i efektywną pracę z wyposażeniem zakupionym w ramach dofinansowania Laboratoria Przyszłości. Są to w pełni interaktywne, multimedialne zasoby, które odpowiadają na potrzeby percepcji współczesnych uczniów.

Takie podejście gwarantuje, że uczniowie faktycznie zapoznają się z danymi instrukcjami, schematami i symulacjami. W ten sposób programy z serii Laboratorium Przyszłości skutecznie ułatwiają nauczycielom pracę i przygotowanie się do zajęć.

Pomoce i schematy poglądowe

W ramach serii Laboratorium Przyszłości dostępne są interaktywne instrukcje BHP, plansze, które nauczyciel może wykorzystać podczas nauczania kompetencji technicznych, a także interaktywne schematy poglądowe tłumaczące działanie maszyn i urządzeń wokół nas. Główna zawartość każdego programu to ekrany interaktywne, ilustracje, zdjęcia, animacje i filmy.

Bezpieczna i efektywna praca

Programy z serii Laboratorium Przyszłości sprawdzą się w każdej szkole, która prowadzi zajęcia o charakterze praktyczno-technicznym. Wykorzystanie programów podczas takich lekcji ułatwi spełnienie wymogów związanych z bezpieczeństwem, a także pozwoli nauczycielowi skuteczniej przygotować się do zajęć i dokładniej wytłumaczyć działanie maszyn i narzędzi, zanim te znajdą się w rękach uczniów.

Nabycie praktycznych umiejętności

Interaktywne materiały z serii Laboratorium Przyszłości zostały przygotowane tak, aby wspomagać nabycie u uczniów praktycznych umiejętności i kompetencji z tym związanych. Programy zawierają treści zarówno dla prowadzącego zajęcia, jak i dla uczniów.

Dodatkowe wyposażenie pracowni

Każdy zestaw programów Laboratorium Przyszłości uzupełniony jest o dodatkową zawartość, na którą składają się tradycyjne pomoce dydaktyczne. W zależności od danego produktu są to duże i atrakcyjne plansze do powieszenia w klasie i naklejki z oznaczeniami na niebezpieczne urządzenia.

Rozwiązanie dla szkół podstawowych

Produkty z serii Laboratorium Przyszłości powstały jako odpowiedź na dofinansowanie „Laboratoria Przyszłości” i nowe wyzwania, jakie pojawiły się w szkołach podstawowych wraz z dostarczeniem do nich nowego wyposażenia. Są to instrukcje i poradniki gwarantujące bezpieczną i efektywną pracę w szkolnych warunkach.

Wygodna polityka licencyjna

Każdy program z serii Laboratorium Przyszłości dostępny jest na zasadzie bezterminowej i wielostanowiskowej licencji. Korzystać można z niego online na trzech stanowiskach lub offline na sześciu urządzeniach. Podobnie jak inne programy wydane przez Learnetic – pracować z nimi możesz na niemal dowolnym urządzeniu multimedialnym.

Jak i gdzie kupić programy

Laboratorium Przyszłości?

Wszystkie nasze programy znajdziesz w ofercie najlepszych dostawców wyposażenia i oprogramowania dla szkół. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby znaleźć swojego swojego partnera handlowego lub sprawdź obowiązujące programy dofinansowania, dzięki którym zdobędziesz środki na nowe pomoce w Twojej placówce!

Aktualności związane z serią Laboratorium Przyszłości

Instrukcje BHP, schematy działania maszyn i kształtowanie kompetencji praktycznych – wszystko, czego potrzebujesz do pracy w szkole branżowej

2023-10-23

Wybierz programy zgodne z kierunkami realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2022/2023. Postaw na Learnetic!

2022-09-05

Laboratoria Przyszłości – zbliża się koniec drugiego terminu składania wniosków w programie

2022-05-13

Przydatne linki

Na stronie dofinansowanielaboratoria.pl znajdziesz więcej informacji na temat każdego programu z serii Laboratorium Przyszłości, poznasz ich dokładną zawartość i spis opracowanych zagadnień, wypróbujesz wersje demo i wiele więcej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Wejdź na stronę produktową

Poznaj inne

programy od Learnetic

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej