Multimedialne Pracownie Przedmiotowe logo

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Multimedialne Pracownie Przedmiotowe

Programy z serii Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to zestawy nowoczesnych i sprawdzonych multimedialnych materiałów edukacyjnych, które zostały stworzone z myślą o realizacji atrakcyjnych lekcji z wykorzystaniem tablic i monitorów interaktywnych.

Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to przeznaczone dla szkół podstawowych sprawdzone merytorycznie i zgodne z podstawą programową zasoby wypełnione interaktywnymi ćwiczeniami i atrakcyjnie przedstawioną wiedzą teoretyczną – które potrafią z łatwością zaangażować całą klasę.

Programy z tej serii nauczyciel może potraktować jako materiał wspomagający do wyświetlenia np. na tablicy lub monitorze interaktywnym podczas prowadzenia lekcji, jednak Multimedialne Pracownie Przedmiotowe mogą z powodzeniem zostać wykorzystane także jako podstawa do przeprowadzenia danych zajęć – szczególnie jeśli są to zajęcia z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych. 

W ramach licencji tego programu nowoczesne materiały dydaktyczne dostępne są zarówno dla nauczyciela, ale także dla uczniów, którzy mogą pracować grupowo podczas lekcji lub samodzielnie w domu lub w trakcie zajęć dodatkowych lub innych aktywności pozalekcyjnych.

Atrakcyjnie i interaktywnie

Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to materiały edukacyjne wypełnione po brzegi multimedialnymi i interaktywnymi treściami, takimi jak: filmy edukacyjne, pokazy slajdów, ilustracje, gry dydaktyczne, symulacje i modele 3D.

Trzy rodzaje zasobów

Wszystkie opracowane tematy w programie zostały podzielone na trzy typy zasobów: powtórz wiedzę, sprawdź się i czas na test – co pozwala nauczycielowi sprawdzić obecny stan wiedzy uczniów, następnie skupić się na najbardziej priorytetowych aspektach i zakończyć dany temat klasyczną formą testu.

Materiały wspierające nauczyciela

Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to obowiązkowy element każdej pracowni przyrodniczej w szkole podstawowej. Wykorzystanie materiałów na tablice lub monitory interaktywne to jedna z najskuteczniejszych metod nauki, która pozwala z łatwością skupić uwagę i zaangażować całą klasę.

Dodatkowe treści dla uczniów

Każdy z programów z serii Multimedialne Pracownie Przedmiotowe dostępny jest także w ramach licencji uczniowskiej – w ten sposób nauczyciel może wprowadzić interaktywne zasoby także podczas indywidualnej pracy ucznia w domu lub w szkole.

Dla szkoły podstawowej

Materiały dostępne w ramach serii Multimedialne Pracownie Przedmiotowe przygotowane zostały dla szkół podstawowych. Do tej pory w serii wydanych zostało pięć programów: matematyka, fizyka, biologia, geografia i chemia.

Grupowa praca przy monitorze

Ważnym dodatkiem do programu są moduły wspierające grupową pracę przy monitorze interaktywnym (Razem na Tablicy!), które wspierają rozwój kompetencji kluczowych przy użyciu metod aktywizujących (zamiast podawczych).

Jak i gdzie kupić programy

Multimedialne Pracownie Przedmiotowe?

Wszystkie nasze programy znajdziesz w ofercie najlepszych dostawców wyposażenia i oprogramowania dla szkół. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby znaleźć swojego partnera handlowego lub sprawdź obowiązujące programy dofinansowania, dzięki którym zdobędziesz środki na nowe pomoce w Twojej placówce!

Aktualności związane z serią Multimedialne Pracownie Przedmiotowe

Najlepsze programy dla Twojej placówki z gwarancją dostawy i FV jeszcze w tym roku!

2023-12-04

Przygotuj się do nowego roku szkolnego z Learnetic

2023-08-22

SPE w polskiej edukacji. Nowe rekomendacje Rady Dostępności

2023-07-17

Przydatne linki

Na stronie naTablice.pl znajdziesz więcej informacji o wszystkich naszych programach, które najlepiej sprawdzają się na monitorach i tablicach interaktywnych. W tym miejscu poznasz też szczegółowe informacje o każdym z sześciu programów z serii Multimedialne Pracownie Przedmiotowe i wypróbujesz bezpłatne wersje demo.

Chcesz wiedzieć więcej?

Kierunek natablice.pl

Poznaj inne

programy od Learnetic

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej