Multimedialne Pracownie Przedmiotowe

To zestawy nowoczesnych i sprawdzonych multimedialnych materiałów edukacyjnych, które zostały stworzone z myślą o realizacji atrakcyjnych lekcji z wykorzystaniem tablic interaktywnych w szkole oraz komputerów i tabletów w domu.

MPP to zgodne z podstawą programową zasoby, wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, filmami oraz grami edukacyjnymi, a także ekranami do pracy grupowej. Wszystkie te materiały świetnie sprawdzą się zarówno w trakcie zajęć stacjonarnych, jak i podczas lekcji prowadzonych na odległość (zdalnie i hybrydowo).

Co więcej praca z serią MPP pozwala jeszcze bardziej rozwinąć ideę nauczania zdalnego dzięki możliwości zakupienia dodatkowych zasobów do pracy indywidualnej dla uczniów lub całych klas!

Praca z programami MPP oparta jest o przeglądarkę internetową, co eliminuje potrzebę instalowania programów, czy ściągania materiałów na dysk urządzenia. W przypadku braku dostępu do internetu możliwa jest także praca offline.

Zasoby z serii MPP zostały zaprojektowane specjalnie na tablice interaktywne, jednak mogą z powodzeniem zostać uruchomione także na innych urządzeniach multimedialnych takich jak: komputer, laptop, tablet, a nawet smartfon – dzięki temu sprawdzą się świetnie także podczas lekcji zdalnych i hybrydowych.

Programy MPP w przeciwieństwie do statycznych ilustracji i płaskich PDFów wypełnione są po brzegi różnorodnymi multimediami i angażującymi interaktywnymi ćwiczeniami. Tym samym odpowiadają na potrzeby współczesnego ucznia, sprawdzają się zarówno w edukacji stacjonarnej, jak i zdalnej, a także znacznie ułatwiają pracę nauczyciela.


Wszystkie tematy lekcji podzielone zostały na trzy typy zasobów:

1) Powtórz wiedzę
materiał do wykorzystania na tablicy interaktywnej w celu powtórzenia lub zdobycia wiadomości z danego tematu, zawiera przede wszystkim teorię, liczne multimedia i małą liczbę ćwiczeń.

2) Sprawdź się
ten typ lekcji umożliwia powtórzenie materiału i sprawdzenie wiedzy. Program „podpowiada”, gdzie szukać właściwych odpowiedzi w zależności od tych, których udzielają użytkownicy.

3) Czas na test
zero teorii, sama praktyka. „Czas na test” to świetny pomysł na sprawdzanie wiedzy uczniów.

„Sprawdź się” to typowy materiał dla uczniów, który w ciekawy sposób przedstawia wybrane zagadnienia i pozwala sprawdzić wiedzę na ich temat. Materiał reaguje w sposób inteligentny na zachowania użytkowników – w razie złej odpowiedzi nakierowuje na informacje, które pomogą udzielić tej właściwej.

Ten typ lekcji dostępny jest zarówno w wersji pudełkowej MPP dla nauczycieli, jak i w ramach licencji uczniowskiej, która umożliwia samodzielną i indywidualną pracę ucznia w domu i w trakcie zajęć.

Ponieważ zasoby MPP udostępnione są przez nowoczesną i bezpłatną platformę edukacyjną Dzwonek.pl, posiadanie obu licencji i wspólna praca nauczyciela i ucznia pozwala korzystać z dodatkowych funkcjonalności programu, np. wysyłania zadań w formie prac domowych i otrzymywania wyników i statystyk.

Poznaj programy z serii Multimedialne Pracownie Przedmiotowe:

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę www.natablice.pl, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje, opisy, cennik oraz bezpłatne wersje demonstracyjne każdego z programów! Lub kliknij w przyciski poniżej, aby przeczytać więcej o poszczególnych produktach.

Gdzie kupić programy z serii MPP?

Wszystkie nasze programy znajdziesz w ofercie najlepszych dystrybutorów wyposażenia i oprogramowania dla szkół. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby znaleźć swojego dystrybutora.

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość