Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

learn:bit Arcade – hybrydowy kurs programowania #Python

learn:bit Arcade to hybrydowy kurs podstaw programowania w języku Python dla uczniów szkoły ponadpodstawowej i klas 7-8 szkoły podstawowej oparty o polską płytkę rozszerzającą i mikrokontroler micro:bit®. Przy pomocy learn:bit wciągniesz uczniów w projektowanie – nawiązujące do złotej ery gier arcade!

Zestaw learn:bit Arcade to pierwsze rozwiązanie typu „all in one”, które odpowiada na oczekiwania i rzeczywistość szkolną – zarówno w roli ucznia, jak i nauczyciela. Dzięki atrakcyjnej formule nawiązującej do gier retro i profesjonalnie przygotowanej obudowie merytorycznej learn:bit Arcade jest doskonałą pomocą dla każdego, kto chce zdobyć kompetencje programistyczne na miarę XXI wieku!

Praca z zestawem learn:bit realizuje nauczanie w podejściu STEAM. Hybrydowość pakietu łączy w sobie interaktywny kurs na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl i interakcję z fizyczną płytką rozszerzającą. 

Uczeń tworzy, a następnie testuje projekty programistyczne w świecie fizycznym! Papier, nożyczki i folia aluminiowa to sprzymierzeńcy w realizacji zadań, ale w zestawie znajdują się również gotowe makiety do konstruowania własnych prototypów. Interaktywne materiały edukacyjne w kursie zostały podzielone tak, aby wpisywały się w praktykę szkolną (dni, ćwiczenia) i w trakcie każdej lekcji pozwalały doprowadzić projekt do edukacyjnego sukcesu ucznia i nauczyciela.

 

Nauczanie w podejściu STEAM

Nauka programowania z zestawem learn:bit Arcade realizuje w pełni metodykę STEAM. Uczniowie sami rozwiązują problemy, mierzą się z wyzwaniami i swoje wnioski przekładają na praktykę także w świecie fizycznym. Zestaw learn:bit Arcade pozwala testować projekty programistyczne przy pomocy różnych makiet i prototypów, które można stworzyć nawet przy pomocy zwykłych artykułów papierniczych.

Zgodnie z podstawą programową

Rozkład materiału w kursie czerpie z podstawy programowej w sposób interdyscyplinarny. Każda lekcja w kursie została dokładnie opisana pod względem punktów z podstawy programowej i ma dokładnie określone cele edukacyjne, które zostały przełożone zarówno na treści poznawcze, jak i na angażujące zadania ewaluacyjne.

Płytka rozszerzająca made in Poland

Praca z zestawem learn:bit Arcade oparta jest o popularny mikrokontroler micro:bit®. Do jego obsługi firma Learnetic zaprojektowała i stworzyła specjalną płytkę rozszerzającą, która rozszerza możliwości zastosowania mikrokontrolera oraz uzupełnia go o dodatkowe porty, interfejsy i wyświetlacz. Kształt płytki i jej projekt nawiązuje do budowy gamepada (kontrolera do gier), co czyni naukę programowania jeszcze bardziej atrakcyjną.

Bogata zawartość interaktywna

Kurs programowania w języku Python to atrakcyjne treści multimedialne, na które składają się m.in.: angażujące treści edukacyjne oparte o gamifikację, bogata baza ćwiczeń interaktywnych, zadania ewaluacyjne i scenariusze wyzwań, wbudowany tekstowy kompilator kodu i tutoriale video z niezbędnymi wskazówkami.

Szeroki zakres tematyczny

Zakres tematyczny zestawu: wyświetlanie tekstu i grafiki, interakcje z czujnikami, manipulacja danymi, generowanie dźwięku, praca z potencjometrem, analiza ruchu za pomocą akcelerometru, tworzenie efektów świetlnych z układami LED, komunikacja radiowa między płytkami micro:bit®, pomiar czasu.

Zestaw dla całej klasy!

Jeden zestaw learn:bit Arcade przewidziany jest do pracy z dwu- lub trzyosobową grupą uczniów. Dzięki rozbudowanym pakietom klasowym, w którym szkoła może otrzymać 10 sztuk learn:bit Arcade z zestawami komfortowo i efektywnie pracować może naraz cała klasa.

Jak i gdzie kupić

zestaw learn:bit Arcade?

Wszystkie nasze programy znajdziesz w ofercie najlepszych dostawców wyposażenia i oprogramowania dla szkół. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby znaleźć swojego partnera handlowego lub sprawdź obowiązujące programy dofinansowania, dzięki którym zdobędziesz środki na nowe pomoce w Twojej placówce!

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Poznaj inne

programy od Learnetic