labolab logo

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

LaboLAB – szkolne laboratoria

Zestawy LaboLAB Szkolne Laboratoria – badawcze pracownie przyrodnicze oraz multimedialna baza wiedzy, to dziewięć rozbudowanych pakietów do nauczania biologii, chemii, fizyki i geografii, które pozwalają przeprowadzić ciekawe i angażujące lekcje w szkołach podstawowych.

Zawartość zestawu umożliwia uczniom zdobywanie wiedzy w praktyce poprzez zajęcia oraz za pomocą materiałów drukowanych i interaktywnych. Największą zaletą LaboLAB jest metodyka i merytoryczne opracowanie zgodne z podstawą programową. Co więcej pracując z LaboLAB, uczniowie nabywają ważnych kompetencji społecznych, takich jak nauka krytycznego myślenia czy umiejętność pracy zespołowej.

Zestawy LaboLAB to gotowy materiał, który może być wykorzystywany na zajęciach przez nauczycieli różnych specjalności, na różnych poziomach nauczania. Tematyka zawartych w poszczególnych modułach doświadczeń powiązana jest z treścią aktualnej podstawy programowej przedmiotów: przyroda, biologia, geografia, chemia i fizyka.

Sercem każdego zestawu LaboLAB jest przewodnik metodyczny dla nauczyciela, w którym znajdują się gotowe rozwiązania, szczegółowe instrukcje, scenariusze zajęć i wiele więcej. Przygotowanie się nauczyciela do atrakcyjnej i angażującej lekcji z LaboLAB trwa nie więcej niż 15 minut!

Modułowe pracownie przyrodnicze

Zestawy LaboLAB to mobilne i modułowe pracownie przyrodnicze, które znajdą zastosowanie w każdej szkole podstawowej. W każdym pakiecie nauczyciel znajdzie dosłownie wszystko, czego potrzebuje, żeby przygotować się i przeprowadzić interesującą lekcję opartą na doświadczeniach, eksperymentach i projektach badawczych.

Dziewięć rozbudowanych zestawów

Seria LaboLAB składa się z dziewięciu modułów przypisanych do przedmiotów: biologia, chemia, fizyka i geografia. Każdy moduł zawiera wystarczającą ilość materiałów i aparatury pozwalających na wielokrotne wykonywanie bezpiecznych doświadczeń i eksperymentów w klasie do 30 uczniów!

Dodatkowe materiały interaktywne

W ramach LaboLAB użytkownicy otrzymują także materiały multimedialne i interaktywne. Są to nie tylko cyfrowe wersje poradników dla nauczyciela i podręczników dla uczniów, ale także specjalnie przygotowanie zasoby interaktywne z filmami symulacjami doświadczeń.

Dla nauczyciela i dla uczniów

Każdy zestaw LaboLAB składa się z rozbudowanego pakietu wyposażenia do przeprowadzania eksperymentów, doświadczeń i projektów, drukowanych materiałów dla uczniów, rozbudowanego podręcznika metodycznego dla nauczyciela, scenariuszy lekcji, a także multimedialnych i interaktywnych materiałów, na które składają się symulacje, podręczniki cyfrowe, ćwiczenia i testy.

Rozwiązanie dla szkół podstawowych

LaboLAB to gotowy materiał, który może być wykorzystywany na zajęciach przez nauczycieli różnych specjalności, a tematyka zawartych w poszczególnych modułach doświadczeń powiązana jest z treścią aktualnej podstawy programowej przedmiotów: przyroda, biologia, geografia, chemia i fizyka.

STEAM i model 5E

Zestawy LaboLAB realizują postulaty STEAM (nauki przyrodnicze, technika, inżynieria i matematyka), a prezentowany model edukacji (model 5E) oparty jest na nauce przez doświadczenie i samodzielne dochodzenie do wiedzy, którego celem jest rozbudzenie zainteresowania uczniów nauką.

Jak i gdzie kupić programy

zestawy LaboLAB?

Wszystkie nasze programy znajdziesz w ofercie najlepszych dostawców wyposażenia i oprogramowania dla szkół. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby znaleźć swojego partnera handlowego lub sprawdź obowiązujące programy dofinansowania, dzięki którym zdobędziesz środki na nowe pomoce w Twojej placówce!

Aktualności związane z serią LaboLAB

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025. Jak na nie odpowiedzieć?

2024-06-19

Stwórz nowoczesną ekopracownię dzięki dofinansowaniu rzędu nawet 70 000 zł!

2024-05-09

Kampus LaboLAB w Pruszczu Gdańskim

2023-09-27

Przydatne linki

Na stronie labolab.pl poznasz dokładną charakterystykę każdego z dziewięciu modułów LaboLAB, ich zawartość, opracowane zadania badawcze, a nawet spis punktów z podstawy programowej, które zrealizujesz, pracując z tymi produktami. Na stronie znajdziesz także przykłady multimediów, fragmenty podręczników, kart pracy i wiele więcej!

Chcesz wiedzieć więcej?

Kierunek labolab.pl

Poznaj inne

programy od Learnetic

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej