Learnetic logo

Tworzymy technologie wspierające edukację bo wiemy, że każdy uczy się inaczej

Tworzymy technologie i rozwiązania wspierające edukację

Bo dobrze wiemy, że każdy uczy się inaczej!

Założona w 2010 roku gdańska firma Learnetic to lider w tworzeniu i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Dzięki inkluzywnemu podejściu – które przyświeca wszystkim naszym działaniom – technologie stworzone przez naszych specjalistów zdobyły uznanie w Polsce i na świecie. Z naszych programów, platform i narzędzi korzystają szkoły, samorządy, instytucje i placówki edukacyjne, wydawcy edukacyjni oraz ministerstwa edukacji.

Nasze rozwiązania i technologie są obecne w

>80%

szkół w Polsce

>19 000

gabinetów terapeutycznych

(w poradniach, szkołach i przedszkolach)

50

krajach na całym świecie

6

kontynentach

Każdy uczy się inaczej?

Inkluzywne podejście naszej firmy widoczne jest przede wszystkim w metodologii, w jakiej tworzymy nasze technologie, narzędzia i pomoce edukacyjne. Programy znajdujące się w naszym portfolio oferują użytkownikom – nauczycielom czy terapeutom – wybór i możliwość indywidualizacji procesu edukacyjnego.

Traktujemy te wymogi w sposób kompleksowy, traktując to jako potrzeby ogólne danej szkoły, klasy lub grupy, a także jako potrzeby jednostkowe, indywidualne, także w przypadku uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Jesteśmy w stanie to zapewnić dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, która pozwala nam zaimplementować tego typu rozwiązania przy zachowaniu na pierwszym miejscu takich wartości jak wygoda i efektywność pracy nauczyciela i specjalisty.

Nasze doświadczenie w branży edukacyjnej jednoznacznie pokazało, że rolą technologii jest wspierać i ułatwiać pracę nauczyciela. Dokładnie z taką intencją powstają nasze programy. Ten postulat realizujemy, tworząc oprogramowanie w technologii HTML5 – dzięki czemu produkty wydane przez Learnetic można uruchomić na niemal dowolnym urządzeniu multimedialnym.

Nie stosujemy nośników fizycznych, nie wymagamy instalacji, a wręcz przeciwnie oferujemy bezpłatne aktualizacje i nieodpłatne szkolenia. Dodatkowo sprzedajemy nasze programy w najbardziej wygodnej dla szkół polityce licencyjnej, która w niemal całej naszej ofercie jest nieograniczona czasowo, terytorialnie i zakłada więcej niż jedno stanowisko.

Learnetic współpracuje z

Napisali o nas

Tak jest, każdy uczy się inaczej!

Na rynkach międzynarodowych Learnetic funkcjonuje jako software i content developer, oferując wydawcom edukacyjnym i ministerstwom edukacji narzędzia i platformy wspierające cały proces tworzenia i wydawania nowoczesnych materiałów edukacyjnych. Najważniejszym produktem eksportowym jest narzędzie mAuthor służące do realizacji interaktywnych treści edukacyjnych. W tym miejscu również widoczne jest inkluzywne podejście. 

mAuthor (w którym powstają także wszystkie programy wydawane na rynku polskim) pozwala tworzyć materiały zgodne z wytycznymi WCAG 2.1 i jest już gotowy na wprowadzenie zapowiedzianej wersji WCAG 2.2 (ang. Web Content Accessibility Guidelines – zalecenia dotyczące tworzenia dostępnych serwisów internetowych). Do największych zagranicznych firm korzystających z technologii Learnetic należą Pearson, Macmillan, Positivo Informatica, Ediciones SM, Aksorn i CNE Publishing.

Dlaczego nauka z Learnetic

jest wyjątkowa?

Nasze platformy umożliwiają indywidualizację nauczania
Tworzymy z myślą o potrzebach nauczycieli i uczniów
Specjalne potrzeby edukacyjne nie są dla nas niszą

Learnetic należy do organizacji

Want to learn more about

Learnetic International?

We are an experienced technology-based company that works with leading educational publishers, Ministries of Education and EdTech entrepreneurs from six continents. We offer a comprehensive Learnetic Educational ePublishing Suite that addresses every stage of the ePublishing process and is used by nearly a hundred of publishers, thousands of authors and millions of students on daily basis.