
Tworzymy technologie i rozwiązania wspierające edukację
W Learnetic SA wierzymy, że każdy uczy się inaczej. Dzięki takiemu podejściu stworzyliśmy rozwiązania, które od 2010 roku znalazły uznanie w ponad 30 krajach świata na 6 kontynentach! Na naszej platformie edukacyjnej Dzwonek.pl zarejestrowanych jest już ponad 60% szkół w Polsce!
Bo każdy uczy się inaczej…
Nasze pomysły i technologie są obecne m.in. w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych Ameryki, Francji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Norwegii, Turcji, Portugalii, Zimbabwe, Chinach, Filipinach i Indonezji, jesteśmy również największym polskim eksporterem do… Samoa. W każdym z tych krajów pokazujemy, czym jest prawdziwa interaktywność, uświadamiamy uczniów, nauczycieli i wydawców, że płaskie PDF’y, nijak mają się do prawdziwego e-podręcznika.
Światowe trendy wykazały, że dostęp do rozrywki, szybkość oraz łatwość jej dystrybucji jest uzależniona od postępu cyfryzacji. Tak samo jest w edukacji. Dlatego podstawę naszej działalności stanowią narzędzia umożliwiające tworzenie cyfrowych treści interaktywnych, które kierujemy do nauczycieli i wydawców. Wierzymy w wygodne i intuicyjne oprogramowanie, dostosowane do stopnia zaawansowania użytkownika. Dlatego proponujemy różnorodne rozwiązania dla zdywersyfikowanych grup, zakładając jednocześnie możliwość współpracy miedzy nimi – a wszystko to dzięki użyciu uznanych standardów technologicznych. Wszystkie narzędzia do tworzenia treści, jakie oferujemy dla nauczycieli, są i będą bezpłatne.
Nasza wizja zakłada, że wiedza powinna być dostępna w jednym miejscu, na bezpłatnej platformie edukacyjnej, która umożliwia błyskawiczne korzystanie z materiałów zarówno przez uczniów, jak i przez nauczycieli. Podobnie jak w najlepszych sklepach z muzyką czy filmami, zasoby edukacyjne powinny być dystrybuowane zarówno w sposób darmowy, jak i za opłatą. Ich forma powinna zakładać odtwarzanie i tworzenie materiałów na wszelkiego rodzaju urządzeniach: komputerach, tabletach czy smartfonach. Cieszymy się, gdy szkoły posiadają dobrze wyposażone pracownie informatyczne, ale wierzymy, że również prywatnie posiadane technologie umożliwiają korzystanie z multimediów (ideologia BYOD – bring your own device).
Projekty, nagrody i wyróżnienia
Firma Learnetic prowadzi bądź prowadziła 10 projektów unijnych związanych z rozwojem edukacji zarówno w wymiarze lokalnym, jak i ogólnopolskim. Firma jest również współorganizatorem największego w Polsce konkursu informatycznego dla dzieci i młodzieży: Bóbr, który w roku 2017 zgromadził ponad 24 tysiące uczniów z ponad 3200 zarejestrowanych szkół.
Napisali o nas
„(…) warto zadać sobie dodatkowo trochę trudu i zagłębić się w interaktywne narzędzia, tak aby nie tylko rozwijać własne zainteresowania i tworzyć niezbędne materiały dydaktyczne, ale także zaciekawić uczniów oraz zwiększyć, a co najważniejsze, utrzymać ich motywację do nauki”.
Anna Szopa, nauczyciel języka niemieckiego ze Szkoły Przyszpitalnej numer 33 w Bydgoszczy, o tworzeniu zasobów na eKreda.pl
„Realizując zajęcia z zestawem LaboLAB, rozwijamy kompetencje kluczowe uczniów, kształtujemy strategie czytelnicze i umiejętność krytycznego myślenia. Pracę ułatwia bogata zawartość „dużego, zielonego, pudełka”, w którym znajdziemy proste i bezpieczne pomoce dydaktyczne dla grupy około 30 uczniów”.
Małgorzata Rabenda, nauczycielka i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku, konsultantka merytoryczna, trenerka i coach, należy do grupy Superbelfrzy RP
„Programy mTalent opracowane zostały przez specjalistów w oparciu o badania naukowe, wiedzę metodyczną i własne doświadczenia z pracy terapeutycznej z dziećmi i uczniami przejawiającymi deficyty rozwojowe (…). Codzienny trening percepcji wzrokowej i słuchowej z zastosowaniem programu mTalent daje szansę na sukces edukacyjny naszych dzieci i uczniów”.
Violetta Piasecka, przewodnicząca Gdańskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Dysleksji
„Dzięki platformie edukacyjnej Dzwonek.pl nauczyciele mojej szkoły mogli kontynuować pracę z uczniami w ciekawy i angażujący uczniów sposób. Jestem niezmiernie wdzięczna za bezpłatne udostępnienie zasobów edukacyjnych w tym trudnym czasie i wsparcie techniczne, na które mogłam zawsze liczyć”.
Aleksandra Jaworska, SSP Chwalibogowo