MPP: Biologia recenzja i opinia ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Majkowie

Recenzja programu do nauki biologii w Szkole Podstawowej przy użyciu Platformy Edukacyjnej i tablicy multimedialnej – Multimedialne Pracownie Przedmiotowe: Biologia

Zastanawiałaś/łeś się kiedyś czy zakupić program interaktywny do nauki biologii? Otóż ja to zrobiłam i nie żałuję. Chciałabym Cię dzisiaj do jednego z nich przekonać. Program, który ja przetestowałam w ostatnim czasie, to produkt przygotowany przez uznanego wydawcę edukacyjnych materiałów cyfrowych – firmę Learnetic SA, o nazwie Multimedialne Pracownie Przedmiotowe: Biologia.

Program MPP Biologia dostosowany jest do klas 5-8 szkoły podstawowej i zawiera:
• Zagadnienia zgodne z nową podstawą programową
• Lekcje – „Powtórz wiedzę”, „Czas na test” i „Sprawdź się”
• 787 ekranów, 531 zadań, 16 filmów, 1 symulacja, 71 interaktywnych obiektów
• Gry dydaktyczne
• Plansze interaktywne
• Zestaw plansz do aktywizacji klasy przy tablicy interaktywnej wraz
z przewodnikiem
• Bezterminową licencję dla 3 nauczycieli
• Możliwość pobierania i instalacji na 6 urządzeniach

Do prawidłowego działania zasobów edukacyjnych MPP sugerowana jest przeglądarka internetowa m.in.:
• Chrome – wersja 17 lub wyższa
• Firefox – wersja 4.0 lub wyższa

Oraz system operacyjny:
• Windows – wersja 7 lub wyższa
• Android – wersja 5 lub wyższa

MPP: Biologia wykorzystuje do pracy z uczniami klas V-VIII w szkole podstawowej. Jest to mała wiejska szkoła. Zajęcia trwają 45 minut, a klasy podczas zajęć wynoszą 8-15 osób.

Program MPP: Biologia został skonstruowany w sposób przystępny, logiczny i spójny. Śmiem nawet twierdzić, że nie powinien on sprawić większych problemów nawet osobom sporadycznie korzystającym z komputera. MPP ma ciekawą szatę graficzną. Jest atrakcyjny dla uczniów. Zagadnienia tu przedstawiane są czytelne i nie wymagają dodatkowego komentarza ze strony nauczyciela. MPP pomógł wielu moim uczniom utrwalić i sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas lekcji. Pytania zawarte w gotowych testach są łatwe i zrozumiałe. Dzięki nim uczniowie nabywają umiejętności rozwiązywania zadań testowych różnego typu.

MPP umożliwia także korzystanie z gotowych, dostępnych na stronach np. eKreda czy Dzwonek.pl zasobów. Wszystkie te materiały można dodać do własnych zasobów. Dzięki MPP nauczyciel ma także możliwość stworzenia własnych prezentacji – lekcji interaktywnych, które następnie może opublikować na odpowiednich stronach, może także korzystać z zasobów MPP off-line.

MPP: Biologia charakteryzuje się wykorzystaniem szerokiego zakresu aktywizujących metod nauczania podzielonych wg 4 kryteriów:
1) dyskusyjne
2) metody grupowego podejmowania decyzji
3) metody grupowego rozwiązywania problemów
4) metody uczenia się

Dzięki powyższym metodom nauczania rozwój kompetencji kluczowych jest kształtowany zgodnie z obowiązującymi trendami i pozwala motywować uczniów oraz uatrakcyjnia zajęcia. W ewentualnych trudnościach przyjdzie z pomocą dołączony w formie papierowej poradnik, w którym opisane jest krok po kroku, jak należy postępować podczas pracy z programem.

[…]

Podsumowując mogę powiedzieć, że MPP: Biologia to dobry i atrakcyjny program interaktywny dla uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej. Lekcje przeprowadzone z jego pomocą były ciekawsze. Tematy biologiczne ogólnie uważane za trudne przy użyciu MPP: Biologia stają się łatwe i ciekawsze dla uczniów. Na pewno ułatwią one pracę nauczycielom i przekazanie wiedzy nawet tym najbardziej opornym uczniom.

Z MPP: Biologia możemy uczyć aktywnie. „Razem na tablicy” to doskonały pomysł na rozwijanie umiejętności kluczowych dotyczących pracy w grupie i wspólnego rozwiązywania problemów, a także rozwijania kompetencji kluczowych.

POLECAM GORĄCO.

Agnieszka Dąda
Nauczyciel biologii
w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Majkowie, woj. Świętokrzyskie

Bezpłatne demo MPP: Biologia oraz dodatkowe informacje: www.naTablice.pl


Recenzja pochodzi z portalu Arante.pl.
Źródło: https://blog.arante.pl/biologia-szkola-podstawowa/

Udostępnij post

Inne

artykuły

Propozycje interaktywnych zajęć na temat majowych świąt

2024-04-23

„Uczelnie coraz bardziej dostępne” – poznaj ofertę Learnetic dla szkół wyższych

2024-06-14

mTalent Edukacja przedszkolna – ponad 50 ekranów dostępnych bezpłatnie!

2024-06-13