Uwaga! MEN opublikowało zmiany we wniosku Aktywna Tablica 2024 [08.04]

Złożyłeś już wniosek w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024? Mamy dla Ciebie ważną wiadomość! MEN opublikowało istotne zmiany w tegorocznym wniosku. Zobacz, co musisz teraz zrobić.

Na początku chcemy Cię uspokoić. Co prawda Ministerstwo Edukacji Narodowej niespodziewanie wprowadziło zmianę i opublikowało nowy wniosek B (dla dyrektora), ale to może być dla Ciebie szansa na ponowne przemyślenie zakupów w ramach dofinansowania.

Nowy wniosek – co tak naprawdę się zmienia?

Kluczowa zmiana dotyczy części IV – kalkulacja kosztów. Wykreślono tutaj dwa pierwsze punkty, które mówiły o zakupie sprzętu komputerowego:

  1. Laptop wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu udostępnianego przez ucznia lub nauczyciela w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej.
  2. Zestaw dla nauczyciela do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, w skład którego wchodzą: laptop, dodatkowa kamera internetowa, dodatkowy zestaw słuchawek, dodatkowy mikrofon, statyw, tablet graficzny lub tablet innego rodzaju służący w szczególności do rysowania elementów graficznych na komputerze lub monitorze.

Oznacza to, że szkoły muszą postawić większy nacisk na pomoce edukacyjne. Biorąc pod uwagę wiele dofinansowań na zakup laptopów i innych sprzętów elektronicznych w ostatnich latach, może okazać się to dobrym ruchem dla polskich szkół. Teraz dzięki Aktywnej Tablicy mogą wyposażyć się w nowoczesne oprogramowanie, które pomoże w pełni wykorzystać potencjał posiadanego sprzętu.

Nowy wniosek – co mam teraz zrobić?

Nie martw się. Nie tracisz szansy na wzięcie udziału w tegorocznej (ostatniej) edycji programu Aktywna Tablica. Wszystkie szkoły, których wnioski zostaną uznane za niepoprawne, zostaną poinformowane o tym przez odpowiednie organy i otrzymają szansę na wypełnienie ich ponownie.

Dodatkowe informacje o zmianach we wnioskach i kolejnych krokach, jakie muszą podjąć placówki, które już wypełniły wnioski przekażą szkołom adekwatne organy prowadzące.

Przypominamy, że aktualne informacje, wzory wniosków wraz z wizualizacjami oraz bieżący harmonogram znajdziesz na www.aktywnatablica2.pl.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Poznaj nowości mTalent stworzone z myślą o przedszkolach

2024-03-22

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18

mTalent Wczesne wspomaganie rozwoju – nowy program dla najmłodszych

2024-04-04