Jakie pomoce edukacyjne zamówić w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024? [szkoła podstawowa]

W ostatnim roku obowiązywania programu Aktywna Tablica warto skorzystać z możliwości dofinansowania na zakup nowoczesnych pomocy edukacyjnych. Jednak wybór programów najlepiej dostosowanych do potrzeb szkoły podstawowej nie jest prostym zadaniem. Dlatego przygotowaliśmy kilka porad, które ułatwią Ci ten proces.

Przypominamy, że szkoły muszą złożyć wniosek w programie Aktywna Tablica 2024 do 15 maja. Wzory wniosków wraz z wizualnym przedstawieniem, a także aktualny harmonogram i najważniejsze informacje znajdziesz na www.aktywnatablica2.pl

Dzisiaj przychodzimy z pomocą wszystkim, którzy szukają najlepszych pomocy edukacyjnych do szkoły podstawowej. W kilku punktach opiszemy aspekty, którymi warto kierować się w wyborze oprogramowania.

Licencja bezterminowa, czyli koniec z zakupami na chwilę

Dokonując wyboru pomocy edukacyjnych, zwróć uwagę na rodzaj licencji. Wybierz programy, które posiadają licencję bezterminową, a także wielostanowiskową. Dzięki temu unikniesz zmartwień o termin ważności produktu, a w tym samym czasie zajęcia w oparciu o nowe pomoce będzie mogło prowadzić kilku nauczycieli. Pamiętaj, że dzięki programowi Aktywna Tablica możesz zapewnić szkole wsparcie na długie lata, a nie wyłącznie krótki okres obowiązywania dofinansowania.

Pomoce zgodne z potrzebami uczniów

Jak informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, w Polsce mimo malejącej liczby uczniów, każdego roku (już od 15 lat!) rośnie liczba dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Biorąc pod uwagę te statystyki, warto rozważyć zakup programów stworzonych z myślą o SPE.

Potwierdzone opiniami praktyków

Wszyscy producenci przekonują Cię, że ich rozwiązanie jest tym najlepszym? Sprawdź więc, co o danym produkcie mówią eksperci z branży edukacyjnej. Kieruj się nie tylko recenzjami użytkowników, ale także oceną jury polskich i międzynarodowych konkursów pokroju Bett Awards, GESS Education Awards, BELMA czy Świat Przyjazny Dziecku. 

Programy mTalent odpowiedzią na potrzeby nauczycieli w szkole podstawowej

mTalent to seria, która spełnia wszystkie powyższe wymagania. To najnowocześniejsze, wielokrotnie nagradzane i stworzone przez specjalistów z ponad 30-letnim doświadczeniem programy, które skutecznie wspierają terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i pozwalają na całkowitą indywidualizację przebiegu nauczania. Tysiące ekranów interaktywnych z zakresu logopedii, percepcji wzrokowej i słuchowej, autyzmu, koncentracji, matematyki, a także nauki czytania i pisania to gwarancja udanych zajęć. 

Wybierając mTalent, otrzymasz licencję bezterminową i wielostanowiskową, a w pakiecie poza warstwą multimedialną znajdziesz także poradniki metodyczne, zestaw tradycyjnych pomocy oraz niezbędne wyposażenie w postaci głośników, mikrofonu czy słuchawek. Przed zakupem możesz bezpłatnie wypróbować wersje demo, które znajdziesz na stronie www.mTalent.pl

Jeśli w Twojej szkole są uczniowie z Ukrainy, to ucieszy Cię wiadomość, że w ramach darmowej aktualizacji kolejne programy mTalent oferują ćwiczenia także w wersji ukraińskojęzycznej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat programu Aktywna Tablica 2024, to koniecznie odwiedź stronę www.aktywnatablica2.pl.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024

Aktywna Tablica 2024: Znamy wyniki! Zobacz, czy otrzymasz dofinansowanie

2024-07-02

„Uczelnie coraz bardziej dostępne” – poznaj ofertę Learnetic dla szkół wyższych

2024-06-14

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze – wizja, misja, sztuczna inteligencja

2024-05-22