Programy mTalent – teraz także w wersji dla dzieci z Ukrainy

Seria mTalent to najnowocześniejsze i stworzone przez specjalistów z ponad 30-letnim doświadczeniem programy, które skutecznie wspierają terapię i pozwalają na całkowitą indywidualizację przebiegu nauczania. Za ogromnym sukcesem stoi m.in. podejście twórców, którzy błyskawicznie reagują na potrzeby zgłaszane przez specjalistów. Tak też jest tym razem, gdy na rynku debiutują programy stworzone z myślą o wszystkich dzieciach z Ukrainy oraz uczniach uczących się języka polskiego jako obcego!

Od początku wybuchu wojny w Ukrainie firma Learnetic stara się zapewnić rozwiązania wspierające ukraińskich uczniów oraz polskich nauczycieli. Cieszący się dużym zainteresowaniem bezpłatny program Я тут! był preludium do stworzenia kompleksowych, wypełnionych po brzegi atrakcyjnymi lekcjami programów, które jako pierwsze w Polsce zatroszczą się o potrzeby wszystkich dzieci – także tych uczących się języka polskiego jako obcego.

Z wielką przyjemnością prezentujemy nowe rozwiązania, które wdrażamy w serii mTalent, by zapewnić niezbędną pomoc dzieciom, a także pracującym z nimi nauczycielom i terapeutom. Jako pierwszy program w nowej wersji zadebiutuje jeden z bestsellerów – mTalent Percepcja Słuchowa.

Dla kogo przeznaczone są nowe rozwiązania?

Prezentowane programy mTalent świetnie sprawdzą się podczas:

  • zajęć terapeutycznych z uczniem polskojęzycznym, 
  • zajęć terapeutycznych z uczniem ukraińskojęzycznym uczącym się w polskim systemie (uczniem jeszcze nie znającym języka polskiego lub znającym go słabo),  
  • zajęć terapeutycznych z grupą zróżnicowaną językowo, 
  • indywidualnych lub grupowych zajęć języka polskiego jako obcego ze szczególnym uwzględnieniem odbiorcy ukraińskojęzycznego, 
  • zajęć profilaktycznych. 

Co te programy zawierają?

Prezentowane programy mają 2 struktury. Pierwsza z nich to wyłącznie wersja polskojęzyczna (dotyczy to zarówno poleceń, jak i elementów ćwiczeń na ekranie i nagrań audio). Jest przeznaczona dla tych terapeutów i nauczycieli, którzy pracują tylko z uczniami polskojęzycznymi i nie mają częstej potrzeby sięgania po pomoc w innych językach. 

Druga struktura to dokładna kopia programu polskojęzycznego (kopia umieszczona pod wersją polskojęzyczną), jednak w wersji ukraińskojęzycznej.

Przykład: mTalent Percepcja słuchowa; dział Rozpoznanie i różnicowanie dźwięków oraz UKR – Rozpoznanie i różnicowanie dźwięków (Розпізнавання і розрізнення звуків).

Ekrany w części przygotowanej dla uczniów z doświadczeniem migracji, ze szczególnym uwzględnieniem ucznia ukraińskiego, zawierają: 

  • podwójne polecenia do zadań w dwóch językach (polecenie dostępne jest w języku ukraińskim zarówno w formie pisemnej, jak i nagrania ukraińskojęzycznej lektorki; polecenie to terapeuta/nauczyciel może jednak zmienić na język polski w dowolnej chwili, klikając przycisk z flagą),
  • zadania, ćwiczenia oraz nagrania w języku polskim. 

Bezpłatna aktualizacja i dalsze plany wydawnicze

Co ważne, wszystkie osoby, które już wcześniej zakupiły program mTalent Percepcja Słuchowa, mogą skorzystać z dodatkowych materiałów całkowicie za darmo! Znajdują się one w spisie treści umieszczonym tuż pod tym polskojęzycznym. 

Słuchamy Państwa sugestii, próśb oraz potrzeb i dlatego już teraz zapowiadamy kolejne darmowe aktualizacje z materiałami ukraińskojęzycznymi, które w najbliższych dniach trafią do posiadaczy programów mTalent Percepcja Wzrokowa, a także mTalent Czytanie SY-LA-BA-MI część 1. 

Seria mTalent to jedyne programy terapeutyczne na polskim rynku przystosowane również do pracy z uczniem ukraińskojęzycznym. Mamy nadzieję, że pomogą one zarówno nauczycielom i terapeutom w prowadzeniu zajęć, jak i uczniom w osiąganiu kolejnych sukcesów. 

Udostępnij post

Inne

artykuły

mTalent Percepcja wzrokowa to „program godny polecenia” zdaniem nauczycieli z SP Specto we Wrocławiu

2024-11-18

Sprawdź zanim kupisz – wersja demo mTalent Afazja jest już dostępna

2024-09-26
mTalent Zajęcia logopedyczne opinie, recenzja

mTalent Zajęcia Logopedyczne w akcji – zobacz, jak programy wykorzystuje Galileo w Lublinie

2024-10-14