Learnetic dookoła świata, czyli po Gdańsku kolej na Pekin.

Wydawać by się mogło, iż wakacje są dla firmy edukacyjnej czasem względnego spokoju, przynajmniej jeśli chodzi o wydarzenia związane ze szkolnictwem. Nic bardziej mylnego – koniec sierpnia umożliwił nam partycypowanie w dwóch niezwykle ciekawych wydarzeniach. 20 sierpnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w II edycji konferencji pt. Techniki Dobrej Edukacji, która tak jak przed rokiem gościła na Wydziale Matematyki i Fizyki UG. Tegoroczne wydanie imprezy przyciągnęło wiele znanych i cenionych nazwisk, dlatego szczególnie mocno cieszy nas, że wśród prelegentów znalazł się Artur Dyro – Prezes Learnetic. Jego bardzo dobrze przyjęte wystąpienie pt. „Technologia w edukacji, czyli co robimy źle?”, dotyczące w dużej mierze bezsensowności wydawania milionów z budżetów na kolejne regionalne platformy edukacyjne, rozpoczęło drugi z czwartkowych paneli dyskusyjnych. Oprócz wykładu przez cały dzień nasi specjaliści odpowiadali na pytania Gości na firmowym stoisku, gdzie na wszystkich zainteresowanych czekały również learneticowe gadgety i instrukcje korzystania z naszych rozwiązań (np. dotyczące platformy edukacyjnej mCourser). Fotorelacja z wydarzenia jest dostępna na naszym profilu facebookowym, do którego śledzenia serdecznie zapraszamy.

Nie minął tydzień od konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie byłej minister edukacji narodowej, Pani Katarzyny Hall „Dobra Edukacja”, a nasi przedstawiciele otworzyli stoisko po drugiej stronie globu – na międzynarodowych, pekińskich targach książki. To imponujące wydarzenie skupiło prawie tysiąc (!) wystawców z całego świata. Obok największych wydawnictw z Państwa Środka m.in. Beijing Normal University, People’s Education Press, oraz Phoenix swoje stoiska mieli również światowi potentaci np. Pearsons, McGraw-Hill oraz Elsevier. Okazało się, że Learnetic jest jedynym polskim przedstawicielem z własnym standem – pozostali reprezentanci wydawnictw tradycyjnych skupili się w zbiorowej wystawie Izby Książki. Należy tu dodać, że wybór pozycji mających promować Polskę za granicą jest przedni – może czas, aby wśród najciekawszych propozycji książkowych znalazły się również te interaktywne np. Nasz Interaktywny Elementarz?

Okazuje się, że nawet w tak odległym geograficznie i kulturowo zakątku świata, zapotrzebowanie na nowe technologie tworzone z myślą o edukacji jest naprawdę duże. Mamy nadzieję, że obok dotychczasowych dwóch partnerów z Państwa Środka, niebawem pojawią się kolejni. Fotorelację z targów zamieścimy zaraz po powrocie z Chin – jak się okazuje współczesnym Wielkim Murem jest ten internetowy i przesłanie zdjęć jest póki co niemożliwe.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Nowe doświadczenie z wirtualną rzeczywistością

2024-08-20

Pierwsza pomoc w szkole podstawowej – propozycja atrakcyjnych zajęć

2024-09-12

LaboLAB, czyli nauka poprzez doświadczenia

2024-08-20