Learnetic dookoła świata, czyli po Gdańsku kolej na Pekin.

Learnetic dookoła świata, czyli po Gdańsku kolej na Pekin.

Learnetic dookoła świata, czyli po Gdańsku kolej na Pekin. 770 451 Jacek Świątek

Wydawać by się mogło, iż wakacje są dla firmy edukacyjnej czasem względnego spokoju, przynajmniej jeśli chodzi o wydarzenia związane ze szkolnictwem. Nic bardziej mylnego – koniec sierpnia umożliwił nam partycypowanie w dwóch niezwykle ciekawych wydarzeniach. 20 sierpnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w II edycji konferencji pt. Techniki Dobrej Edukacji, która tak jak przed rokiem gościła na Wydziale Matematyki i Fizyki UG. Tegoroczne wydanie imprezy przyciągnęło wiele znanych i cenionych nazwisk, dlatego szczególnie mocno cieszy nas, że wśród prelegentów znalazł się Artur Dyro – Prezes Learnetic. Jego bardzo dobrze przyjęte wystąpienie pt. „Technologia w edukacji, czyli co robimy źle?”, dotyczące w dużej mierze bezsensowności wydawania milionów z budżetów na kolejne regionalne platformy edukacyjne, rozpoczęło drugi z czwartkowych paneli dyskusyjnych. Oprócz wykładu przez cały dzień nasi specjaliści odpowiadali na pytania Gości na firmowym stoisku, gdzie na wszystkich zainteresowanych czekały również learneticowe gadgety i instrukcje korzystania z naszych rozwiązań (np. dotyczące platformy edukacyjnej mCourser). Fotorelacja z wydarzenia jest dostępna na naszym profilu facebookowym, do którego śledzenia serdecznie zapraszamy.

Nie minął tydzień od konferencji zorganizowanej przez stowarzyszenie byłej minister edukacji narodowej, Pani Katarzyny Hall „Dobra Edukacja”, a nasi przedstawiciele otworzyli stoisko po drugiej stronie globu – na międzynarodowych, pekińskich targach książki. To imponujące wydarzenie skupiło prawie tysiąc (!) wystawców z całego świata. Obok największych wydawnictw z Państwa Środka m.in. Beijing Normal University, People’s Education Press, oraz Phoenix swoje stoiska mieli również światowi potentaci np. Pearsons, McGraw-Hill oraz Elsevier. Okazało się, że Learnetic jest jedynym polskim przedstawicielem z własnym standem – pozostali reprezentanci wydawnictw tradycyjnych skupili się w zbiorowej wystawie Izby Książki. Należy tu dodać, że wybór pozycji mających promować Polskę za granicą jest przedni – może czas, aby wśród najciekawszych propozycji książkowych znalazły się również te interaktywne np. Nasz Interaktywny Elementarz?

Okazuje się, że nawet w tak odległym geograficznie i kulturowo zakątku świata, zapotrzebowanie na nowe technologie tworzone z myślą o edukacji jest naprawdę duże. Mamy nadzieję, że obok dotychczasowych dwóch partnerów z Państwa Środka, niebawem pojawią się kolejni. Fotorelację z targów zamieścimy zaraz po powrocie z Chin – jak się okazuje współczesnym Wielkim Murem jest ten internetowy i przesłanie zdjęć jest póki co niemożliwe.

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość