Co kupić w programie Aktywna Tablica? [poradnik dla szkół]

Twoja szkoła przystępuje do programu dofinansowania Aktywna Tablica? Zastanawiasz się, jakie pomoce dydaktyczne wpisać we wniosek? Sprawdź, jakie produkty spełniają wszystkie wymogi rozporządzenia i wyposaż swoją placówkę w narzędzia, które najlepiej odpowiadają potrzebom Twoich nauczycieli, terapeutów i uczniów.

Program Aktywna Tablica 2020-2024 ma na celu rozwój szkolnej infrastruktury, a także kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dofinansowanie pozwala szkołom pozyskać środki na zakup nowoczesnych technologii i pomocy edukacyjnych. W tym roku w programie Aktywna Tablica mogą wziąć szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Szkoły podstawowe uzyskać mogą nawet 43 750 zł na zakup pomocy do terapii, natomiast szkoły podstawowe 17 500 zł na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych takich jak wirtualne laboratoria. Dofinansowanie wynosi 80% całej kwoty przeznaczonej na zakupy objęte dotacją. Pozostałe 20% sumy zobowiązany jest pokryć organ prowadzący szkołę.

Polecane programy pod Aktywną Tablicę:

1) Seria specjalistycznych programów mTalent (szkoły podstawowe)

Najobszerniejsza w Polsce seria programów zaprojektowana w celu wspomagania współczesnego terapeuty i nauczyciela w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Są to gotowe narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne zawierające tysiące interaktywnych ćwiczeń (ponad 15 000 ekranów!). Seria mTalent spełnia 100% wymogów rozporządzenia Aktywna Tablica.

Programy mTalent zostały przygotowane przez ekspertów z ponad 30-letnim doświadczeniem. Produkty otrzymały status wyrobu medycznego, co potwierdza ich skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Są to również najnowocześniejsze programy na rynku, które pozwalają na pracę na dowolnym urządzeniu (laptop, komputer, tablica i ekran interaktywny).

2) Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze (szkoły ponadpodstawowe)

Seria WLP to kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii zaprojektowane specjalnie jako odpowiedz na potrzeby szkół ponadpodstawowych. Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji stacjonarnych oraz zdalnych.

Zasoby rozwijają myślenie krytyczne u uczniów, kompetencje społeczne (praca grupowa) i cyfrowe, uczą metody naukowej – zadawania pytań, formułowania hipotez, wyciągania wniosków, a także zbierania i analizowania danych. Materiały WLP są także doskonałym rozwiązaniem do zajęć metodą odwróconej klasy czy lekcji hybrydowych jako materiał wspomagający doświadczenia.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Nowy Tomyśl, 12-13.04, K@SSK

2024-04-03

Online, 18.11, Konferencja EduOnline – edycja jesienna

2024-05-06

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze – wizja, misja, sztuczna inteligencja

2024-05-22