Subwencja pracownie przyrodnicze 2021. Jakie pomoce wybrać?

Na portalu Rzeczypospolitej Polskiej pojawiła się lista gmin, które otrzymają dofinansowanie na wyposażenie szkolnych pracowni przyrodniczych. A to oznacza, że ostatni rok programu dotacji wchodzi właśnie w swój ostatni etap – czyli moment zakupu pomocy dydaktycznych. Z tej okazji przypominamy, jakie wyposażenie szkoły mogą nabyć w ramach tego dofinansowania.

Program dotacji dla szkół podstawowych (w ramach podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej) rozpoczął się w roku 2018 i został zaprojektowany na cztery lata. Łącznie Ministerstwo Edukacji Narodowej planowało przeznaczyć na realizację tego programu ok. 320 mln zł.

Rok 2021 był ostatnim, w którym szkoły podstawowe miały okazję starać się o otrzymanie wsparcia finansowego z tego programu. Samorządy mogły składać wnioski do końca maja, a aktualnie opublikowana została lista gmin, które otrzymają dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.

Jakie pomoce dydaktyczne wybrać dla swojej szkoły?

LaboLAB: Szkole laboratoria to zestawy modułowych i mobilnych pracowni przyrodniczych, na które składa się wyposażenie pozwalające na przeprowadzenie dziesiątek ciekawych doświadczeń, eksperymentów i projektów badawczych. Każdy zestaw to komplet pomocy dla nauczyciela i aż 30 uczniów. LaboLAB to także poradniki metodyczne, materiały dla uczniów, scenariusze zajęć oraz interaktywne zasoby na monitory i tablice interaktywne. 

Mówiąc krócej, wielka zielona skrzynia, w której dostarczane są zestawy LaboLAB, to kompleksowy pakiet, który pozwoli nauczycielowi przeprowadzić wiele ciekawych i zapadających w pamięć uczniów lekcji opartych na doświadczeniach!

Zobacz więcej: https://www.labolab.pl/

Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to zestawy nowoczesnych i sprawdzonych multimedialnych materiałów edukacyjnych, które zostały stworzone z myślą o realizacji atrakcyjnych lekcji z wykorzystaniem tablic interaktywnych w szkole oraz komputerów i tabletów w domu.

MPP to zgodne z podstawą programową zasoby, wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, animacjami oraz grami edukacyjnymi, a także ekranami do pracy grupowej. Wszystkie te materiały świetnie sprawdzą się zarówno w trakcie zajęć stacjonarnych, jak i podczas lekcji prowadzonych na odległość (zdalnie i hybrydowo).

Zobacz więcej i wypróbuj bezpłatne wersje demo: https://www.natablice.pl/

Interaktywne Plansze Przyrodnicze to wszystko, czego potrzebuje nauczyciel szkoły podstawowej, aby wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia – łatwo, skutecznie i w sposób atrakcyjny dla każdego ucznia. IPP to multimedialne oprogramowanie na które składają się interaktywne plansze, symulacje i inne pomocne treści do wykorzystania przez nauczyciela w trakcie zajęć.

Zasoby IPP to prawdziwie interaktywne i angażujące materiały edukacyjne. Nauczyciel znajdzie tutaj przydatne symulacje, filmy, modele i schematy oraz wiedzę teoretyczną – wszystko podane w nowoczesnej i wygodnej formie. Wysoka interaktywność zasobów pozwala uczniom w sposób aktywny, obrazowy i niemal namacalny zapoznać się z prezentowanymi treściami, które często bywają dla nich abstrakcyjne.

Więcej informacji i bezpłatne wersje demo: https://www.natablice.pl/

Udostępnij post

Inne

artykuły

Zapraszamy na marcowe konferencje

2024-01-31

Lublin, 20-21.03, Edukacja Przyszłości

2024-03-04

Opole, 23.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-17