Subwencja pracownie przyrodnicze 2021. Jakie pomoce wybrać?

pracownie-przyrodnicze-subwencja_2021

Subwencja pracownie przyrodnicze 2021. Jakie pomoce wybrać?

Subwencja pracownie przyrodnicze 2021. Jakie pomoce wybrać? 900 471 Jacek Świątek

Na portalu Rzeczypospolitej Polskiej pojawiła się lista gmin, które otrzymają dofinansowanie na wyposażenie szkolnych pracowni przyrodniczych. A to oznacza, że ostatni rok programu dotacji wchodzi właśnie w swój ostatni etap – czyli moment zakupu pomocy dydaktycznych. Z tej okazji przypominamy, jakie wyposażenie szkoły mogą nabyć w ramach tego dofinansowania.

Program dotacji dla szkół podstawowych (w ramach podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej) rozpoczął się w roku 2018 i został zaprojektowany na cztery lata. Łącznie Ministerstwo Edukacji Narodowej planowało przeznaczyć na realizację tego programu ok. 320 mln zł.

Rok 2021 był ostatnim, w którym szkoły podstawowe miały okazję starać się o otrzymanie wsparcia finansowego z tego programu. Samorządy mogły składać wnioski do końca maja, a aktualnie opublikowana została lista gmin, które otrzymają dofinansowanie na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych.

Jakie pomoce dydaktyczne wybrać dla swojej szkoły?

LaboLAB: Szkole laboratoria to zestawy modułowych i mobilnych pracowni przyrodniczych, na które składa się wyposażenie pozwalające na przeprowadzenie dziesiątek ciekawych doświadczeń, eksperymentów i projektów badawczych. Każdy zestaw to komplet pomocy dla nauczyciela i aż 30 uczniów. LaboLAB to także poradniki metodyczne, materiały dla uczniów, scenariusze zajęć oraz interaktywne zasoby na monitory i tablice interaktywne. 

Mówiąc krócej, wielka zielona skrzynia, w której dostarczane są zestawy LaboLAB, to kompleksowy pakiet, który pozwoli nauczycielowi przeprowadzić wiele ciekawych i zapadających w pamięć uczniów lekcji opartych na doświadczeniach!

Zobacz więcej: https://www.labolab.pl/

Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to zestawy nowoczesnych i sprawdzonych multimedialnych materiałów edukacyjnych, które zostały stworzone z myślą o realizacji atrakcyjnych lekcji z wykorzystaniem tablic interaktywnych w szkole oraz komputerów i tabletów w domu.

MPP to zgodne z podstawą programową zasoby, wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, animacjami oraz grami edukacyjnymi, a także ekranami do pracy grupowej. Wszystkie te materiały świetnie sprawdzą się zarówno w trakcie zajęć stacjonarnych, jak i podczas lekcji prowadzonych na odległość (zdalnie i hybrydowo).

Zobacz więcej i wypróbuj bezpłatne wersje demo: https://www.natablice.pl/

Interaktywne Plansze Przyrodnicze to wszystko, czego potrzebuje nauczyciel szkoły podstawowej, aby wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia – łatwo, skutecznie i w sposób atrakcyjny dla każdego ucznia. IPP to multimedialne oprogramowanie na które składają się interaktywne plansze, symulacje i inne pomocne treści do wykorzystania przez nauczyciela w trakcie zajęć.

Zasoby IPP to prawdziwie interaktywne i angażujące materiały edukacyjne. Nauczyciel znajdzie tutaj przydatne symulacje, filmy, modele i schematy oraz wiedzę teoretyczną – wszystko podane w nowoczesnej i wygodnej formie. Wysoka interaktywność zasobów pozwala uczniom w sposób aktywny, obrazowy i niemal namacalny zapoznać się z prezentowanymi treściami, które często bywają dla nich abstrakcyjne.

Więcej informacji i bezpłatne wersje demo: https://www.natablice.pl/

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość