Premiera nowego e-podręcznika: Interaktywny elementarz z klasą 1: Wiosna

Wiosna przyszła! Nowy, bezpłatny e-podręcznik dla pierwszoklasistów! Świetny pomysł na pracę z tablicą interaktywną.

Dwa dni po kalendarzowym rozpoczęciu wiosny w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęło się największe Polsce wydarzenie dotyczące szkolnictwa, gromadzące dziesiątki tysięcy osób zainteresowanych nauką i rozwiązaniami, które usprawniają uczenie. Uczestnicy XXII edycji poznańskich Targów Edukacyjnych jako pierwsi mogli wypróbować bezpłatny e-podręcznik pt. “Interaktywny elementarz z klasą I: Wiosna”, skierowany do pierwszoklasistów. Czym jest ta nowa propozycja wydawnicza?

“Interaktywny elementarz z klasą: Wiosna” to powstała w wyniku współpracy koalicji edukacyjnych NGO Sztuka Uczenia i firmy Learnetic bezpłatna i w pełni interaktywna wersja opracowana na podstawie podręcznika szkolnego MY I NASZ ELEMENTARZautorstwa Pani Marii Lorek, Lidii Wollman i Agaty Ludwy*
Elementarz z klasą bardzo się podobał, prawie nikt nie kojarzył poprzedniej wersji rządowej. – mówi Pan Piotr Czekała z NGO Sztuka Uczenia, który jako pierwszy miał okazję promować e-podręcznik na Targach Edukacyjnych – Raczej było zaskoczenie (szerokie uśmiechy), że są takie narzędzia i to zupełnie za darmo! I jeszcze do wykorzystywania niezależnie od wybranych w szkole podręczników.

Interaktywny elementarz z klasą świetnie nadaje się do pracy samodzielnej w domu przy użyciu komputera, smartfona lub tabletu, jak i do pracy grupowej w klasie przy tablicy interaktywnej, wyświetlaczu multimedialnym lub w pracowni komputerowej. Interaktywny elementarz z klasą jest dostępny nieodpłatnie na platformie mCourser, można również pracować z nim bez stałego dostępu do internetu (należy ściągnąć podręcznik na bezpłatną aplikację mLibro, która działa z każdym systemem operacyjnym).

Każdy z 7 rozdziałów (Poznajemy zwierzęta, Na scenie i na ekranie, Wielkanocne zwyczaje, Żarty, żarciki, Mali ogrodnicy, W świecie dźwięków i muzyki, Alfabet) zawiera od kilku do kilkudziesięciu interaktywnych stron z lekcjami wypełnionymi po brzegi multimediami i zadaniami, których poprawne wykonanie skutkuje nagrodzeniem użytkownika. Liczne ćwiczenia interaktywne, gry, nagrania audio, filmy i symulacje, znakomicie urozmaicają i ułatwiają naukę, a elementy grywalizacji doskonale wpływają na skupienie uwagi i zaangażowanie uczniów. Interaktywny elementarz z klasą automatycznie i na bieżąco wspomaga najmłodszych w pracy, wskazując dobre i złe odpowiedzi. Dziecko może powtórzyć i poprawić swoje odpowiedzi tyle razy, ile jest to konieczne i nigdy nie zostanie bez pomocy. Uczeń i rodzice mogą w każdej chwili sprawdzić postępy pracy z Interaktywnym elementarzem z klasą. Dodatkowo e-podręcznik zapamiętuje wszystkie odpowiedzi udzielone przez ucznia, więc nie ma obaw o kontynuację pracy w kolejnych sesjach.

Z racji na okres premiery warto podkreślić zawartość podręcznika, a szczególnie lekcje o wiośnie i zwyczajach wielkanocnych – to świetny pomysł na przeprowadzenie zajęć dodatkowych dla najmłodszych np. na tablicy interaktywnej lub wyświetlaczu multimedialnym.
* Podręcznik „My i nasz Elementarz” otrzymał komplet pozytywnych opinii rzeczoznawców MEN i został wpisany na listę podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego pod nr 884/1/2017.
interaktywny_el_logo
Udostępnij post

Inne

artykuły

mTalent Afazja i Opóźniony rozwój mowy zadebiutują już we wrześniu!

2024-03-14
Aktywna Tablica 2024

Aktywna Tablica 2024 – terminy, wzory wniosków i najważniejsze informacje

2024-03-11
aktywny samorząd 2024

Zakup pomocy edukacyjnych z programu Aktywny samorząd 2024 (PFRON)

2024-03-04