Kup nowoczesne pomoce edukacyjne w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024 [szkoły ponadpodstawowe]

Czas na przygotowanie wniosku w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024 mija już 15 maja. Do tego czasu szkoły ponadpodstawowe muszą zdecydować, jakie pomoce wybrać. Aby ułatwić ten wybór przygotowaliśmy kilka atrakcyjnych propozycji nowoczesnych programów multimedialnych.

Szkoła ponadpodstawowa to świetne miejsce, aby rozwijać umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dlatego skorzystaj z ostatniego roku programu Aktywna Tablica 2024 i wyposaż swoją pracownię w znakomite pomoce.

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze

Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze to kompleksowe materiały interaktywne do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii. Zasoby rozwijają myślenie krytyczne u uczniów, kompetencje społeczne i cyfrowe, uczą metody naukowej – zadawania pytań, formułowania hipotez, wyciągania wniosków, a także zbierania i analizowania danych. Materiały WLP są także doskonałym rozwiązaniem do zajęć metodą odwróconej klasy czy lekcji hybrydowych jako materiał wspomagający doświadczenia.

Postaw na VR!

Jeśli jesteś pasjonatem technologii VR, to mamy coś dla Ciebie! EduLabVR to pakiet atrakcyjnych i angażujących zasobów dla uczniów i nauczycieli w postaci wysokiej jakości modeli 3D, filmów 360°, grafik, zdjęć, symulacji doświadczeń oraz interaktywnych ćwiczeń do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii. 

Zastosowanie technologii immersyjnej w edukacji to olbrzymia szansa na skorzystanie z wcześniej niedostępnych lub niezwykle kosztownych pomocy edukacyjnych, obcowania z materiałem laboratoryjnym czy odwiedzin w dalekich krainach geograficznych.

Nauka projektowania w Pythonie

Wciągnij uczniów w magiczny świat projektowania w stylu retro z learn:bit Arcade! Odkryj hybrydowy kurs podstaw programowania w języku Python oparty o polską płytkę rozszerzającą i mikrokontroler micro:bit®. 

Zestaw learn:bit Arcade to pierwsze rozwiązanie typu „all in one”, które odpowiada na oczekiwania i rzeczywistość szkolną – zarówno w roli ucznia, jak i nauczyciela. Hybrydowość pakietu łączy w sobie interaktywny kurs na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl i interakcję z fizyczną płytką rozszerzającą. Praca z zestawem realizuje nauczanie w podejściu STEAM. 


Aktualny harmonogram, wzory wniosków wraz z wizualizacjami oraz wszystkie najważniejsze informacje na temat dofinansowania znajdziesz na www.aktywnatablica2.pl.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Łódź, 17.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03

Poznaj nowości mTalent stworzone z myślą o przedszkolach

2024-03-22

Aktywna Tablica 2024. VR i programowanie [bezpłatny webinar, 07.05]

2024-04-26