Konferencja: „NAUCZANIE ZDALNE Z LEARNETIC – wsparcie szkół województwa pomorskiego” – pilotaż z ODN Słupsk

Zachęcamy nauczycieli, dyrektorów oraz media zainteresowane nowoczesną edukacją i nauczaniem zdalnym do uczestnictwa w e-konferencji na temat rozpoczynającego się pilotażu  „NAUCZANIE ZDALNE Z LEARNETIC – wsparcie szkół województwa pomorskiego”.
Pilotaż jest efektem współpracy pomiędzy ODN Słupsk a firmą Learnetic SA z Gdańska, operatora platformy edukacyjnej Dzwonek.pl oraz producenta interaktywnych materiałów dydaktycznych. Inicjatywa zakłada nieodpłatne wsparcie pomorskich szkół w realizacji edukacji zdalnej przy użyciu najnowocześniejszych rozwiązań typu TIK w edukacji. Podczas konferencji omówione zostaną cele pilotażu, funkcje udostępnionych technologii, zaprezentowana zostanie krótka lekcja pokazowa zrealizowana przy pomocy moduły „Wirtualnej klasy”. To doskonałe rozwiązanie dla szkół zagrożonych nauką zdalną, z drugiej strony: narzędzia ułatwiające prace nauczycieli i motywujące uczniów do nauki również w trybie nauki stacjonarnej w szkole.
Konferencja rozpocznie się w środę 23 września o godzinie 14:30. Link rejestracyjny i umożliwiający logowanie się do wirtualnego spotkania znajduje się tutaj.
pilotażu:
Z racji na obecną, niepewną sytuację firma Learnetic zaprasza szkoły województwa pomorskiego do wspólnego wypracowania modelu formuły nauczania zdalnego z wykorzystaniem platformy e-learningowej Dzwonek.pl – udostępniając:
● platformę e-learningową Dzwonek.pl w wersji Premium,
● szeroką ofertę  e-podręczników i materiałów edukacyjnych,
● portal do tworzenia multimedialnych zasobów eKreda.pl.
Dzwonek.pl to proste i łatwe w obsłudze rozwiązanie technologiczne, z którego korzysta ponad 60% polskich szkół. Platforma znana jest jako miejsce realizacji konkursów on-line m.in. największego w Polsce bezpłatnego konkursu informatycznego Bóbr, czy konkursu matematycznego Kangur. Główne cechy narzędzia to:
– bogata baza e-podręczników (w tym MEN) i materiałów interaktywnych dla wszystkich etapów edukacyjnych,
– funkcja wideo-lekcji, współdzielonej tablicy oraz bezpiecznego systemu poczty i czatu,
– funkcja zadawania prac domowych, zadań do wykonania w trakcie lekcji oraz przeprowadzania sprawdzianów i klasówek,
– automatyczne raportów z pracy i postępów uczniów (bez kłopotliwego i czasochłonnego przesyłania materiałów mailem, drukowania, ręcznego oceniania i ponownego przesyłania informacji o wynikach),
– możliwości odwzorowania struktury szkoły (uczniowie, nauczyciele, rodzice, klasy, przedmioty).
Uczestnicy pilotażu będą korzystali nieodpłatnie z platformy Dzwonek.pl, wybranych e-podręczników i materiałów interaktywnych. Uzyskają także wsparcie eksperckie firmy Learnetic przez cały rok szkolny 2020/2021.
Udostępnij post

Inne

artykuły

Poznaj nowości mTalent stworzone z myślą o przedszkolach

2024-03-22

Propozycje interaktywnych zajęć na temat majowych świąt

2024-04-23

Learnetic S.A. partnerem Cyfrowego Dialogu! Pierwsze wspólne wydarzenie już za nami!

2024-04-08