Egzamin gimnazjalny 2018: bezpłatne repetytorium dla uczniów i nauczycieli (interaktywne materiały na tablicę i tablet)

Sprawdzenie wiedzy i powtórzenie informacji wymaganych przed egzaminem gimnazjalnym jeszcze nigdy nie było tak łatwe i efektywne!

Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wejścia nabezpłatną platformę edukacyjną mCourser i odkrycie INTERAKTYWNEGO REPETYTORIUM, czyli zbioru multimedialnych ćwiczeń, które pozwalają powtórzyć, sprawdzić i ugruntować wiedzę z wybranego przedmiotu na etapie gimnazjum:
Każda z omawianych dziedzin wiedzy jest omawiana w dwóch typach lekcji. W „Lekcji powtórzeniowej” wybrane zagadnienia są przedstawione w formie tekstów wzbogaconych o liczne materiały multimedialne i ćwiczenia interaktywne, w których uczeń sprawdza zdobytą właśnie wiedzę. W ”Sprawdź się” mniejszy nacisk został położony na teorię, a większy na na ćwiczenia interaktywne, które umożliwiają powtórzenie wiedzy.
Aktywizacja ucznia
Powtórka materiału z Repetytorium jest maksymalnie efektywna – ćwiczenia interaktywne są przewlekane elementami teoretycznymi, symulacjami, animacjami i innymi multimediami, które ułatwiają zapamiętanie tematu i sprawiają, że nauka staje się atrakcyjniejsza.

System reagowania na wiedzę ucznia 
Należy podkreślić, że zarówno po udzieleniu dobrej, jak i złej odpowiedzi, uczeń dowie się nie tylko czy popełnił błąd, lecz także zostanie naprowadzony na właściwą odpowiedź. Wszystkie dane dotyczące pracy z materiałem (liczba poprawianych odpowiedzi, procent poprawnych itd.) można sprawdzić na końcu każdej z lekcji.Praca z tablicą interaktywną i nie tylko…
Warto zauważyć, że lekcja powtórzeniowa została dostosowana do pracy z tablicą interaktywną (na lewym marginesie znajduje się ikona paska narzędzi tablicy). Repetytorium to doskonały pomysł na zajęcia grupowe, jak i na naukę indywidualną. Zasoby działają na sprzęcie każdego rodzaju – komputerach, tabletach oraz smartfonach. Z Repetytorium można pracować również bez stałego dostępu do Internetu – należy pobrać materiały do bezpłatnej aplikacji mLibro.

Jak uzyskać dostęp do Interaktywnego Repetytorium? 

  1. Załóż bezpłatne konto na platformie edukacyjnej mCourser.
  2. Po zalogowaniu wejdź w zakładkę “Kolekcje” i wybierz interesujące Cię materiały Repetytorium (wydawnictwo Learnetic).
  3. Kliknij zielony przycisk “Dodaj” – materiały automatycznie przechodzą do zakładki “Moje zasoby” i można z nich korzystać.
 
Egzamin gimnazjalny już za dwa tygodnie! 
Udostępnij post

Inne

artykuły

Warszawa, 18.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03

Opole, 23.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-17
licencja bezterminowa mTalent

Licencja bezterminowa mTalent – odpowiadamy na Wasze pytania [FAQ]

2024-02-28