Baw się i ucz z Dzwonek.pl. Zobacz, jak korzystać z naszej platformy edukacyjnej

Zapowiadana wcześniej zmiana naszej platformy edukacyjnej stała się faktem. Pożegnaliśmy mCourser i powitaliśmy Dzwonek.pl, a wraz z nim także liczne nowości i udogodnienia dla wszystkich użytkowników platformy.

Dzwonek.pl to wynik starannie przygotowanego rebrandingu, który wpłynął głównie na nazwę i wygląd serwisu. Nie wiążą się z nim żadne konsekwencje lub wewnętrzne przemiany. Platforma wciąż pozostaje całkowicie bezpłatny rozwiązaniem, które zdobyło duże uznanie pośród wielu nauczycieli i uczniów z całej Polski, służącym do łatwego i szybkiego korzystania z interaktywnych materiałów edukacyjnych.

Wraz z nazwą platformy zmieniła się także strona główna. Dzwonek.pl otrzymał świeżą szatę graficzną, która podkreśla nowoczesność platformy, a także ułatwia nawigowanie i wyszukiwanie treści.

Konta użytkowników założone na platformie mCourser pozostały niezmienione. Użytkownicy mogą logować się na stronie Dzwonek.pl na tych samych zasadach i przy pomocy loginów i haseł utworzonych przed przeprowadzeniem rebrandingu. Sposób korzystania z tych platform również nie uległ zmianie i wciąż jest tak samo intuicyjny.

Aby maksymalnie ułatwić użytkowanie z Dzwonka.pl przygotowaliśmy szereg interaktywnych samouczków, które krok po kroku tłumaczą nie tylko, jak rozpocząć przygodę z platformą poprzez zarejestrowanie nowego konta, ale pokazują również, jak zarządzać i korzystać z zasobów platformy, a nawet jak tworzyć własne kolekcje.

Do tej pory udostępnione zostały trzy interaktywne tutoriale. Wkrótce zbiór samouczków zostanie powiększony o kolejne dwa, które przedstawią, jak użytkownicy mogą brać udział w konkursach edukacyjnych przy pomocy platformy oraz jak z poziomu Dzwonek.pl zarządzać szkołą.

 

Interaktywne samouczki dostępne są na stronie głównej Dzwonek.pl oraz tutaj:

1. Rejestracja i logowanie

2. Korzystanie z e-materiałów

3. Tworzenie własnych kolekcji

 

 

Życzymy przyjemnej i owocnej pracy na Dzwonek.pl!

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18

Opole, 23.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-17

Toruń, 3-4.10, Kongres TIK w edukacji

2024-05-06