Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska o programach mTalent

Na blogu specjalni.pl Zyta Czechowska – Nauczycielka Roku 2019, oraz Jolanta Majkowska podzieliły się swoimi opiniami z prowadzenia terapii z wykorzystaniem programów mTalent. Zobacz, co autorki napisały o mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy.

„W obecnych czasach, zależy nam na takiej terapii, która jest efektywna, ale także nowoczesna i atrakcyjna dla ucznia. Stąd wykorzystywanie nowych technologii, które wzbogacają proces terapeutyczny i wpływają na jego efektywność” – czytamy na blogu specjalni.pl.

„Jednym z programów multimedialnych, które wykorzystujemy w codziennej terapii jest zestaw mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy, który zawiera niesamowite, angażujące i atrakcyjne dla dziecka interaktywne ćwiczenia, wzbogacone o plansze wizualne” – chwali Zyta Czechowska oraz Jolanta Majkowska

Recenzowany przez autorki bloga specjalni.pl program mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy to pozycja przygotowana do pracy nie tylko z uczniami ze spektrum autyzmu, ale także z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i problemami komunikacyjnymi. Świetnie sprawdza się podczas zajęć terapeutycznych, rewalidacyjnych i dydaktycznych prowadzonych stacjonarnie jak i zdalnie.

Program powstał przy współpracy ze specjalistami z fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (iwrd.pl) prowadzącej działalność terapeutyczno-edukacyjną, szkoleniową, diagnostyczną i badawczą, będącą jedną z replik Princeton Child Development Institute, jak również ze współzałożycielem organizacji ASAI (Alliance for Scientific Autism Intervention).

Wszystkie scenariusze zawarte w programie, zostały napisane przez doświadczonych terapeutów pracujących z dziećmi z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Jak podkreślają autorki bloga specjalni.pl „Materiały dostosowane są do wszystkich dzieci o różnym poziomie funkcjonowania poznawczego. Program został stworzony na bazie badań i obserwacji naukowych”. 

Cały artykuł z bloga specjalni.pl znajduje się tutaj.

Więcej o programie mTalent Autyzm Rozumienie i naśladowanie mowy na stronie https://www.learnetic.pl/mtalent-autyzm-rozumienie-i-nasladowanie-mowy/

Czy wiesz, że ten oraz inne specjalistyczne programy wspierające terapię z serii mTalent możesz zakupić, korzystając z dofinansowania Aktywna Tablica 2020-2024? Zobacz więcej informacji o dofinansowaniu na https://aktywnatablicaspe.pl/.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Dysleksja dołącza do rodziny programów mTalent!

2024-03-28

Białystok, 15.03, Edukacja włączająca w świecie różnorodności kulturowej. Wyzwania polskiej szkoły

2024-03-04

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18