Zapewnijmy dzieciom z Ukrainy książki w ojczystym języku

Zapewnijmy dzieciom z Ukrainy książki w ojczystym języku

Zapewnijmy dzieciom z Ukrainy książki w ojczystym języku 1200 629 Jacek Świątek

Jako wydawnictwo edukacyjne chcemy wykorzystać nasz potencjał, rozszerzając akcję pomocy edukacyjnej Ukraińcom przebywającym w Polsce. Po wydaniu interaktywnych podręczników i rozmówek przyszedł czas na zaopatrzenie rodzimych placówek w ukraińskojęzyczne książki! 

W obliczu niekończącej się wojny na Ukrainie zwracamy się do szkół, bibliotek, punktów recepcyjnych, punktów pomocy Ukraińcom z propozycją wsparcia dzieci znajdujących się w naszym kraju poprzez zaopatrzenie placówek w książki w języku ukraińskim. Wierzymy, że wywołają one uśmiech na niejednej twarzy i wesprą nauczycieli w przeprowadzaniu lekcji, pomimo braku ustalonego systemu wspierającego edukację.

Książki od wydawnictwa edukacyjnego z Charkowa

Współpracujemy z ukraińskim wydawnictwem edukacyjnym Ranok, które siedzibę i magazyny ma w bombardowanym Charkowie. Obecnie uruchomili oni specjalny transport książek do Polski (lista tytułów znajduje się w poniższym linku). Ich aktualna oferta obejmuje książki dla dzieci, młodzieży, beletrystykę, literaturę faktu oraz literaturę edukacyjną.

Jeśli są Państwo zainteresowani pozyskaniem książek do swoich placówek, serdecznie prosimy o kontakt

List z Charkowa

Przedstawicielka Ukraińskiego Wydawnictwa Ranok napisała specjalny list, w którym przedstawia obecną sytuację w Charkowie oraz możliwości wsparcia wydawnictwa. 

List – wersja oryginalna
List -wersja polskojęzyczna

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość