Zadbaj o kompetencje emocjonalno-społeczne swoich uczniów

Przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego zastanawiasz się nad wprowadzeniem zmian, które usprawnią organizację zajęć? Na początku pomyśl o komforcie psychicznym Twoich uczniów. To niezbędny warunek, aby dzieci mogły cieszyć się obecnością w klasie i zdobywać nową wiedzę.

W przełamaniu barier pomogą Ci Iza Banaszczyk oraz Przemek Staroń – doświadczeni eksperci, którzy w podcaście „Każdy uczy nas inaczej” sformułowali wiele kluczowych porad dla każdego nauczyciela. Co ważne nasi goście odpowiadali na pytania zadawane przez praktyków z całej Polski – terapeutów, nauczycieli, wychowawców, pedagogów i psychologów – wszystkie poruszane w programie kwestie dotyczą praktycznych i aktualnych zagadnień.

Temat zdrowia psychicznego jest na tyle istotnym, że postanowiliśmy potraktować go bardzo kompleksowo i przygotowaliśmy aż 3 odcinki podcastu. W pierwszym odcinku możesz wysłuchać dyskusji na temat inicjacji kontaktu z uczniami. Eksperci wskazują, jak zacząć rozmowę i nakłonić dzieci do współpracy, a także, gdzie szukać wsparcia nie tylko dla swoich podopiecznych, ale także dla nauczycieli.

Z tym programem wszystko „Będzie Dobrze”!

Wsparciem dla nauczycieli w podejmowaniu trudnych tematów w pracy z uczniami są nowoczesne pomoce edukacyjne. Polecanym przykładem jest zestaw interaktywnych i tradycyjnych materiałów dydaktycznych „Będzie Dobrze”. To przygotowany przez pedagogów i psychologów program będący wsparciem dla nauczyciela prowadzącego zajęcia o charakterze terapeutycznym lub lekcje godziny wychowawczej. Program został doceniony nagrodą główną w kategorii edukacja Konkursu Świat Przyjazny Dziecku organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Obejrzyj lub wysłuchaj podcast „Każdy uczy nas inaczej”

W kolejnych odcinkach podcastu Przemek i Iza wskazują metody oraz narzędzia, które warto stosować we wsparciu dzieci m.in. z problemem depresji. W czasie rozmowy nie zabrakło odpowiedzi na trudne pytania, jak na przykład o dylemat lojalności wobec ucznia lub szkoły czy kwestię braku identyfikacji ze swoją płcią biologiczną. Polecamy obejrzeć (lub wysłuchać) wszystkich odcinków podcastu – to źródło rzetelnej wiedzy i kopalnia porad, które przydadzą się każdemu nauczycielowi.

Podcast „Każdy uczy nas inaczej” możesz oglądać w serwisie YouTube lub słuchać na Spotify bądź Apple Podcasts.

📺 Wersja wideo: https://youtu.be/ady4dh1ZXRE
📻 Podcast (Spotify): https://open.spotify.com/episode/0ZfbgYKLzoRZGdRcpzzNpU
📻 Podcast (Apple Podcasts): https://podcasts.apple.com/pl/podcast/ka%C5%BCdy-uczy-nas-inaczej/id1713345528

Udostępnij post

Inne

artykuły

Toruń, 3-4.10, Kongres TIK w edukacji

2024-07-31
Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025

Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2024/2025. Jak na nie odpowiedzieć?

2024-06-19

Czy technologia może być wsparciem w terapii? Jak jej używać i na co zwracać uwagę – posłuchaj porad ekspertki

2024-08-07