XVII Konferencja Informatyka w Edukacji [22-25.09]

Siedemnasta edycja Konferencji Informatyka w Edukacji, podobnie jak większość nauczania w tym roku, odbędzie się zdalnie, przez internet, a udział w niej będzie darmowy. Cała reszta, w tym zasadniczy charakter wydarzenia, pozostaje bez zmian. Głównym tematem spotkania będzie informatyka, jej zakres kształcenia określony w podstawie programowej, a także zagadnienie edukacji na odległość.

Do udziału w konferencji zapraszamy nie tylko nauczycieli informatyki, ale też wszystkich zainteresowanych tematem kształcenia zdalnego i związanej z tym nowej wizji i transformacji szkoły. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wysłuchać licznych przemówień oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach.

Podczas wydarzenia nie zabraknie przedstawicieli firmy Learnetic, których wystąpienia zaplanowane są na ostatni dzień konferencji (piątek, 25.09). Gorąco zachęcamy do udziału w wykładzie Nauczanie zdalne – dobre praktyki z pierwszego półrocza 2020, który o godzinie 12:00 wygłosi Lech Wikaryjczyk oraz warsztatu Czemu warto korzystać z technologii stworzonych z myślą o edukacji, czyli platforma LMS w praktyce, który poprowadzi Karolina Ryżowicz o godzinie 14.30.

Tematyka wystąpień:

  • Merytoryczne i metodyczne aspekty nauczania informatyki
  • Merytoryczne i metodyczne aspekty kształcenia na odległość
  • Organizacja zajęć na odległość z punktu widzenia dyrektora szkoły, nauczyciela, rodzica, ucznia
  • Informatyka i kształcenie na odległość a potrzeby szkół, nauczycieli, uczniów, rodziców
  • Przygotowanie nauczycieli do nauczania informatyki i pracy na odległość
  • Wizja nowej szkoły

Wydarzenie organizowane jest przy pomocy systemu Webex Event. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie konferencji.

Konferencja jest organizowana przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Dysleksja dołącza do rodziny programów mTalent!

2024-03-28

Warszawa, 18.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03

Poznaj nowości mTalent stworzone z myślą o przedszkolach

2024-03-22