Wybierz programy zgodne z kierunkami realizacji polityki oświatowej w roku szkolnym 2022/2023. Postaw na Learnetic!

Learnetic od wielu lat umacnia swoją pozycję jednego z najlepszych twórców nowoczesnych, interaktywnych zasobów edukacyjnych. Nasze rozwiązania to nie tylko gwarancja najwyższej jakości, ale także produkty zgodne z wyznaczonymi przez MEiN kierunkami realizacji polityki oświatowej w nadchodzącym roku szkolnym. 

Na opublikowanej w lipcu liście Ministerstwo Edukacji i Nauki zawarło 9 głównych kierunków realizacji polityki oświatowej, na których w roku szkolnym 2022/2023 powinni skupić się pedagodzy w całym kraju. To także bardzo cenna wskazówka nakierowująca dyrektorów na to, w jakie pomoce edukacyjne warto zainwestować.

Postanowiliśmy przeanalizować krok po kroku listę Ministerstwa i zestawić ją z oferowanymi przez Learnetic produktami:

Będzie dobrze

Nasz nowy, debiutujący we wrześniu program to przygotowany przez pedagogów i psychologów zestaw interaktywnych i tradycyjnych materiałów dydaktycznych wspierający kształcenie kompetencji emocjonalno-społecznych oraz udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w kontekście sytuacji kryzysowych i traumatycznych. „Będzie dobrze” spełnia aż 4 wskazane przez MEiN kierunki (1, 2, 4 i 7). Wspiera kształtowanie postaw ukierunkowanych na dobro i prawdę, pomagając podejmować świadome, odpowiedzialne decyzje. To idealna pozycja do przeprowadzenia zajęć godziny wychowawczej, a także nowych zajęć w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wśród 40 zagadnień nie zabrakło ważnych lekcji dotyczących fake newsów, trollingu i zagrożeń w internecie, które pobudzają w uczniach krytyczne podejście do napotkany w sieci informacji. 

Laboratorium przyszłości

Decydując się na pomoce z naszej serii „Laboratorium przyszłości”, mogą być Państwo pewni, że są one zgodne z ósmym i dziewiątym punktem na liście Ministerstwa. To cenne materiały łączące zasoby interaktywny z tradycyjnymi, dzięki czemu kompleksowo pomagają uczniom przyswajać nowe wiadomości. A wszystkie programy mogą zostać zakupione w ramach dofinansowania z rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

mTalent, Multimedialne Pracownie Przedmiotowe, Interaktywne Plansze Przyrodnicze, Wirtualne Laboratoria Przyszłości i Baza Prac Domowych

Także pozostałe, uznane i cenione nie tylko przez specjalistów, ale również samych uczniów serie jak mTalent, MPP, IPP, WLP oraz debiutująca już niedługo Baza Prac Domowych to wybór zgodny z wyznaczonymi na rok szkolny 2022/2023 podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej. Programy przygotowane przez Learnetic we współpracy z przedstawicielami sektora edukacji zdecydowanie podnoszą jakość kształcenia oraz uczą skutecznego wykorzystania TIK w procesach edukacyjnych, a poprzez atrakcyjną formę i dostępność na niemal wszystkich urządzeniach, są bliższe uczniom. Seria mTalent to świetny wybór w kontekście specjalnych potrzeb edukacyjnych oraz głównie młodszych dzieci. Dla starszych uczniów szkół podstawowych polecamy Multimedialne Pracownie Przedmiotowe, Interaktywne Plansze Przyrodnicze oraz Bazę Prac Domowych, a w szkole ponadpodstawowej warto skorzystać z Wirtualnych Laboratoriów Przyszłości.

Przypominamy, że nasze produkty można zakupić w atrakcyjnych cenach, korzystając z rządowych programów dofinansowania, o których więcej przeczytacie na www.natablice.pl, www.aktywnatablica2.pl oraz www.dofinansowanielaboratoria.pl.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Propozycje interaktywnych zajęć na temat majowych świąt

2024-04-23

Poznaj nowości mTalent stworzone z myślą o przedszkolach

2024-03-22

Już we wrześniu zadebiutują 2 programy mTalent Niepełnosprawność intelektualna

2024-04-14