Premiera nowego programu Będzie dobrze już 1 września!

Przygotowany z myślą o kształceniu kompetencji emocjonalno-społecznych oraz udzielaniu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w kontekście sytuacji kryzysowych i traumatycznych program Będzie dobrze to nowa propozycja od firmy Learnetic.

Wraz z początkiem roku szkolnego swoją premierę będzie miał program Będzie dobrze. To pozycja opracowana przez pedagogów i psychologów, która idealnie sprawdzi się przy prowadzeniu zajęć o charakterze terapeutycznym lub lekcji godziny wychowawczej. 

Nauczyciele otrzymają do dyspozycji atrakcyjne i angażujące materiały interaktywne do pracy z uczniami od dziesiątego roku życia. Czterdzieści zagadnień podzielono na dwie grupy. Dziesięć z nich dotyczy stricte zajęć specjalistycznych z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, a pozostałe trzydzieści porusza ważne, aktualne tematy, takie jak fake newsy, depresja czy dyskryminacja. Duży nacisk położono na przygotowanie materiałów służących wsparciu kondycji psychicznej dzieci z doświadczeniem traumy i długotrwałej izolacji.

Zestaw pełen różnorodnych pomocy

Program Będzie dobrze cechuje holistyczne podejście twórców do realizacji nowoczesnych pomocy edukacyjnych. Oprócz interaktywnych ekranów i multimedialnych plansz w zestawie znajdują się także:

  • dwa obszerne podręczniki metodyczne,
  • zestaw autorskich kart „Pomyśl inaczej” do gier, zabaw i ćwiczeń,
  • zestaw autorskich kart „Słowa mają moc” do zajęć grupowych lub indywidualnych,
  • karty pracy i szczegółowe scenariusze zajęć.

Pomyśl inaczej to autorskie uniwersalne narzędzie, przy pomocy którego można określać nastroje, mówić o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, o marzeniach, wartościach i symbolach, a także zrobić trening twórczości, kreatywnego pisania, wymyślać metafory, bawić się w kalambury, kojarzyć z tytułami filmów, książek lub innych tekstów kultury.

Słowa mają moc to talia kart afirmacyjnych z krótkimi inspirującymi tekstami, które można wykorzystać na wiele sposób podczas pracy z całą klasą, grupą, a także indywidualnie. Karty powiązane są z tematami lekcji omówionych w programie Będzie dobrze, ale stanowią także świetną pomoc dydaktyczną same w sobie!

Materiały pod szyldem Będzie dobrze to:

  • program do wykorzystania podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, innych zajęć o charakterze terapeutycznym, a także na godzinie wychowawczej,
  • materiały dla nauczycieli, wychowawców i terapeutów pracujących indywidualnie lub grupowo z uczniami w wieku 10+,
  • karty pracy i szczegółowe scenariusze zajęć uwzględniające wykorzystanie multimedialnej zawartości programu „Będzie dobrze” pozwalające dostosować sposób prowadzenia zajęć w zależności od potrzeb i możliwości klasy,
  • interaktywne materiały aktywizujące uczniów stworzone z myślą o wspólnej pracy przy tablicy interaktywnej (np. mapa skojarzeń, metaplan, analiza SWOT, piramida priorytetów czy poker kryterialny).

Co ważne, Będzie dobrze odpowiada najnowszym zaleceniom Ministerstwa Edukacji i Nauki. Nowy program jest zgodny z wyznaczonymi na rok szkolny 2022/2023 podstawowymi kierunkami realizacji polityki oświatowej państwa oraz Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach

Każdy temat przygotowany kompleksowo

Poszczególne zagadnienia składają się z trzech segmentów pozwalających nie tylko na przekazanie uczniom nowej wiedzy, ale także zaktywizowanie ich do aktywnego udziału w zajęciach. Interaktywne plansze przedstawiają omawiane treści w atrakcyjnej formie, prowokując dyskusję i burzę mózgów. Na każdy temat przypadają dwa lub trzy zasoby zawierają zadania problemowe, z którymi wspólnie musi zmierzyć się cała klasa, a lekcja uczniowska pozwala na przeprowadzenie zajęć metodą odwróconej klasy lub w formie podsumowania wiadomości.

Wszyscy zainteresowani programem Będzie dobrze mają okazję jeszcze przed premierą bezpłatnie skorzystać z wersji demo. Wystarczy kliknąć w poniższy przycisk.

Decydując się na zakup pełnej wersji, otrzymacie Państwo bezterminową licencję dla 9 stanowisk nauczycielskich (3 online, 6 offline) oraz dodatkowe licencje dla 30 uczniów.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024: To już ostatnie 7 dni!

2024-05-07

Nowy katalog mTalent jest już dostępny! Poznaj nadchodzące premiery

2024-03-05

Przygotuj się do matury z platformą Dzwonek.pl

2024-04-17