WLP, czyli interaktywne zasoby dla szkół ponadpodstawowych! [zapowiedź]

Już niedługo nasza oferta poszerzy się o Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze, czyli serię kompleksowych materiałów interaktywnych do nauki biologii, chemii, fizyki i geografii skierowanych do uczniów starszych. Programy są odpowiedzią na jedno z najczęściej powtarzanych zapotrzebowań nauczycieli – na nowoczesne i wartościowe materiały dla szkół ponadpodstawowych.

Materiały WLP powstały przy współpracy z nauczycielami. Wśród nich znajdują się przede wszystkim różnorodne doświadczenia, a także multimedialne i drukowalne karty pracy oraz interaktywne testy dla uczniów. Programy WLP są bardzo łatwe w użyciu, a praca z nimi możliwa jest na praktycznie dowolnym sprzęcie – komputery, laptopy, tablety, tablice i monitory interaktywne. Każdy zestaw umożliwia przeprowadzanie angażujących lekcji stacjonarnych oraz zdalnych.

Zasoby rozwijają myślenie krytyczne u uczniów, kompetencje społeczne (praca grupowa) i cyfrowe, uczą metody naukowej – zadawania pytań, formułowania hipotez, wyciągania wniosków, a także zbierania i analizowania danych. Materiały WLP są także doskonałym rozwiązaniem do zajęć metodą odwróconej klasy czy lekcji hybrydowych jako materiał wspomagający doświadczenia.

Zawartość pudełka każdego programu:

  • 90 licencji dla uczniów oraz licencje dla 3 nauczycieli,
  • 25 zagadnień z podstawy programowej,
  • zakres podstawowy i rozszerzony (część doświadczeń z zakresu podstawowego z dodatkowymi treściami, część z rozszerzonego),
  • atrakcyjne zasoby multimedialne – filmy, animacje, nagrania, symulacje 2D i 3D i wiele więcej,
  • dodatkowe materiały do atrakcyjnej nauki z wykorzystaniem wirtualnej (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR).

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź stronę produktową i zobacz, jak wygląda praca z Wirtualnymi Laboratoriami Przyrodniczymi.

Premiera: czerwiec 2021.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Kto ty jesteś? – Polak mały dofinansowanie dla przedszkoli

Kto ty jesteś? – Polak mały. 10 mln zł na zajęcia dodatkowe w przedszkolach!

2024-06-28
Aktywna Tablica 2024

Aktywna Tablica 2024: Znamy wyniki! Zobacz, czy otrzymasz dofinansowanie

2024-07-02
Każdy uczy nas inaczej #4. Pedagog Michalina

Jak korzystać z technologii w terapii? (Każdy uczy nas inaczej #4. Pedagog Michalina)

2024-06-06