VII edycja ogólnopolskiego konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” na Dzwonek.pl

Platforma edukacyjna Dzwonek.pl jest najpopularniejszym miejscem do realizacji konkursów on-line dla uczniów w Polsce. W bieżącym roku gościła już pond 250 000 „Kangurów” matematycznych, w listopadzie odbędzie się tu kolejna edycja informatycznego „Bobra„. Teraz zaś, 17 września po raz pierwszy na Dzwonku będą rozwiązywać zadania uczniowie klas II liceów oraz III klas techników, a wszystko to dzięki VII edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, czyli testu z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970-1990.

Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” to największy i najbardziej rozpoznawalny ogólnopolski konkurs historyczny dla uczniów szkół średnich w Polsce. Olimpiada składa się z trzech etapów: szkolnego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego finału.

Co roku zgłasza w nim swój udział około 600 szkół z całej Polski. Organizator Fundacja Centrum Solidarności przykłada dużą wagę do rzetelnego opracowania zadań konkursowych starannie wybierając Komisję Konkursową. Podczas każdej kolejnej edycji Olimpiady Solidarności organizator podejmuje działania mające na celu wzbogacenie wiedzy i umiejętności uczestników oraz nauczycieli.

W tym roku Olimpiada Solidarności będzie trwała dłużej, wyjątkowo uczestnicy spotkają się również jesienią oraz zimą. Konkurs musiał zostać zawieszony wiosną ze względu na niebezpiecznie szybkie rozpowszechnianiem się wirusa Covid-19. Z troski o wspólne zdrowie uczestników Organizator przygotował specjalne wytyczne i obostrzenia dotyczące zachowania podczas egzaminów, a dla uczniów, którzy nie mają szans dostania się do Finału konkursu, Organizator przygotował test w wersji online we współpracy z firmą Learnetic, operatorem platformy edukacyjnej dzwonek.pl

Uwaga! Tylko uczniowie i szkoły wcześniej zarejestrowani do konkursu mogą wziąć udział w wersji on-line na platformie Dzwonek.pl (lista na stronie organizatora)

Jeśli jesteś uczniem i potrzebujesz pomocy technicznej wejdź na https://www.dzwonek.pl/doc i w lewym menu poszukaj zakładki „Olimpiada Solidarności”.

stopka (1)

Udostępnij post

Inne

artykuły

Opole, 23.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-17
Aktywna Tablica 2024. Co zmieniło się we wniosku?

Aktywna Tablica 2024: Co zmieniło się we wniosku? [aktualizacja: 08.04]

2024-03-26

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18