Te zajęcia warto przeprowadzić w szkole jeszcze przed wakacjami!

Czerwcowe promienie słońca coraz śmielej wdzierają się do szkolnych klas, przypominając, że już lada moment rozpoczną się tak upragnione wakacje. Koncentracja Twoich uczniów spada z dnia na dzień, a Ty zastanawiasz się, co możesz zrobić, by czerwcowe zajęcia przyniosły im jakąś korzyść? Mamy na to sprawdzony przepis!

Oceny już wystawione, nagrody dla wybitnych uczniów zakupione, a do końca roku szkolnego jeszcze nieco ponad tydzień. To świetna okazja, by wypróbować czegoś nowego! Skorzystaj w takim razie z darmowych, interaktywnych treści, które stanowią świetny materiał, by porozmawiać z dziećmi o tym, jak zorganizować wakacje, by były nie tylko piękne, ale i bezpieczne!

Poznaj portal eKreda.pl

Dołącz do swoich koleżanek i kolegów po fachu, aby korzystać z tysięcy darmowych i interaktywnych zadań stworzonych przez praktyków. eKreda.pl to portal, gdzie każdy otrzymuje dostęp do lekcji przygotowanych przez innych nauczycieli i terapeutów. Teraz także Ty możesz zostać twórcą interaktywnych materiałów! Zobacz, jakie to proste. Korzystaj z prac innych i dziel się swoimi pomysłami na przemyślane lekcje.

Atrakcyjne i owocne zajęcia

Choć większość uczniów wypatruje wakacji z utęsknieniem, to warto przekazać im niezbędne porady, które pomogą uczynić ten okres pięknym i bezpiecznym. Wartościowe zorganizowanie ponad 2 miesięcy czasu, to nie lada wyzwanie. Na szczęście z pomocą przychodzą nauczyciele… i nowoczesna technologia! Dzięki wykorzystaniu interaktywnych, multimedialnych elementów zajęcia przygotowane na portalu eKreda.pl lepiej odpowiadają percepcji współczesnych uczniów. Skorzystaj z luźniejszych dni w końcówce roku szkolnego i zaserwuj swoim podopiecznym coś specjalnego! 

Przygotowaliśmy dla Was kilka darmowych lekcji na temat wakacji, które świetnie sprawdzą się zwłaszcza w pracy z młodszymi uczniami:

Morze, góry, wyjazd na wieś? Przygotuj uczniów na każdą okoliczność z prostymi układankami, grą memo i testem typu prawda/fałsz.

https://www.ekreda.pl/public/view/5798960223485952

Czego nie może zabraknąć w wakacyjnym bagażu? Jak zachowywać się w czasie wyjazdu, by zawsze czuć się bezpiecznie? Odpowiedź na pytania znajdziecie w prostych puzzlach i rymowankach.

https://www.ekreda.pl/public/view/5633334708273152

Krzyżówki, zagadki i układanki świetnie sprawdzą się jako przypomnienie podstawowych zasad udanych wakacji.

https://www.ekreda.pl/public/view/5040244378828800

Szukasz wakacyjnych piosenek i wierszyków? Koniecznie sprawdź tą lekcję!

https://www.ekreda.pl/public/view/5501269476114432

Wakacyjny czas to uczta dla zmysłów. Dowiedz się o nich więcej dzięki prostym i kolorowym ćwiczeniom.

https://www.ekreda.pl/public/view/6471068662366208

Udostępnij post

Inne

artykuły

Warszawa, 18.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03
Kryteria podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2024

Jak wykorzystać dofinansowanie z rezerwy oświatowej na rok 2024 na wyposażenie szkolnych sal i pracowni?

2024-06-04

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze

2024-05-05