Stwórz nowoczesną ekopracownię dzięki dofinansowaniu rzędu nawet 70 000 zł!

Ekologia jest bliska Tobie i Twoim uczniom? Teraz możesz zapewnić im wyśmienite warunki do nauki dzięki takim dofinansowaniom jak „Ekopracownia pod chmurką” i „Nasze ekologiczne pracownie”. Zobacz, jakie warunki musisz spełnić, aby otrzymać wsparcie.

Nauka o ekologii to bardzo obszerna dziedzina, która rozciąga się nie tylko na wiele przedmiotów przyrodniczych, ale także obejmuje zarówno szkołę podstawową, jak i ponadpodstawową. Aby poszerzać wiedzę, budować świadomość ekologiczną i promować dobre praktyki, warto zainwestować w nowoczesną pracownię. Teraz będzie o to łatwiej dzięki lokalnym konkursom!

„Nasze ekologiczne pracownie”

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłosił konkurs, w ramach którego przedszkola i szkoły z województwa łódzkiego mogą zdobyć wsparcie finansowe na modernizację lub stworzenie nowej pracowni ekologicznej. Wnioski można składać od 03.06.2024 r. do 21.06.2024 r., a więcej informacji znajdziecie na stronie WFOSIGW.

„Ekopracownia pod chmurką”

Natomiast w województwie śląskim szkoły podstawowe i średnie mogą otrzymać wsparcie na utworzenie na terenie należącym do placówki pracowni dedykowanej prowadzeniu zajęć dydaktycznych na świeżym powietrzu z zakresu przyrody, biologii, ekologii, geografii, geologii itp.

Wnioski składać można w terminie od 13.05.2024 r. do 14.06.2024 r. do godz. 15:30. Więcej informacji na stronie organizatora.

Wszystkie szkoły z innych województw zachęcamy do obserwowania stron lokalnych Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gdzie konkursy mogą być przeprowadzone w innym terminie.

Zdobądź nawet 70 000 zł!

W przypadku konkursu „Ekopracownia pod chmurką” placówka może otrzymać dotację w kwocie do 70 000 zł. Należy jednak pamiętać, że wsparcie wynosi 80% kosztów kwalifikowanych.

Natomiast „Nasze ekologiczne pracownie” to szansa na dotację w kwocie do 60 000 zł. Jednak zgłaszany projekt musi mieć wartość co najmniej 20 000 zł, a wsparcie nie może przekroczyć 95% jego wartości.

LaboLAB – zestawy idealne do ekopracowni

Nowoczesna ekopracownia to miejsce, w którym teoria spotyka się z praktyką. W takim kształceniu świetnie sprawdzą się zielone skrzynie LaboLAB, które stanowią modułowe pracownie przyrodnicze. Każdy pakiet zawiera niezbędne wyposażenie do przeprowadzania doświadczeń, a także kurs wideo, który działa na dowolnym urządzeniu. Do wyboru jest aż 9 pakietów z zakresu biologii, fizyki, chemii i geografii. Na uwagę zasługują zwłaszcza LaboLAB Pogoda i klimat, gdzie uczniowie budują stację meteorologiczną czy LaboLAB Życie w ekosystemach, zachęcający do wyjścia na świeże powietrze w celu badania motyli.

Udostępnij post

Inne

artykuły

mTalent aktualizacja

Bezpłatna aktualizacja mTalent Zajęcia Logopedyczne cz. 1 i cz. 2 [250 nowych ekranów!]

2024-03-28

Konkurs „Uczelnie coraz bardziej dostępne” okiem ekspertów branżowych i praktyków [konferencja online, 28.05]

2024-05-24

Warszawa, 25-26.10, Ogólnopolski Kongres dla Dyrektorów Placówek Niepublicznych

2024-05-06