Skorzystaj z programów unijnych w województwie śląskim dla szkół i przedszkoli

Blisko 180 milionów złotych może trafić do szkół i przedszkoli w województwie śląskim w ramach unijnych programów z Funduszy Europejskich. To ogromna szansa na wyposażenie placówek w niezbędne narzędzia edukacyjne, a także podniesienie jakości prowadzonych zajęć.

Wsparcie finansowe można uzyskać, korzystając z jednego z dwóch programów. Pierwszy został stworzony z myślą o edukacji przedszkolnej, a drugi dotyczy kształcenia ogólnego. 

Edukacja przedszkolna

W przypadku przedszkoli projekt jest skierowany do OWP znajdujących się na terenie województwa śląskiego, z wyłączeniem placówek specjalnych. Dofinansowanie można uzyskać na wsparcie edukacji przedszkolnej poprzez organizację zajęć dodatkowych oraz doposażenie. Maksymalny poziom wsparcia to aż 90%, a wnioski można składać do 1 lipca 2023 roku. Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektu to blisko 78 milionów złotych. Wnioski i wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na stronie: https://funduszeue.slaskie.pl/lsi/nabor/19.

Co możesz zakupić w ramach otrzymanego wsparcia?

Za sprawą środków z tego dofinansowania można nabyć m.in. multimedialne programy z serii mTalent, które otrzymały miano najlepszych rozwiązań edukacyjnych do SPE na świecie! To sprawdzone i cenione przez polskich specjalistów rozwiązania, które zostały stworzone we współpracy ze znanymi osobistościami z rodzimego sektora edukacji. mTalent to tysiące interaktywnych zadań wspartych tradycyjnymi pomocami w postaci przewodników metodycznych, sprzętu elektronicznego (np. słuchawki, mikrofon, głośniki), a także autorskich publikacji i prostych gier.

Przetestuj bezpłatne wersje demo i przekonaj się, dlaczego warto postawić na mTalent!

Kształcenie ogólne

Drugi program dotyczy kształcenia ogólnego. Zgodnie z harmonogramem wnioski można składać jedynie do 9 czerwca 2023 roku, a dofinansowanie ma na celu wsparcie edukacji włączającej. Co ważne, środki podzielono na dwie pule, więc o fundusze będzie można się ubiegać także w pierwszym kwartale przyszłego roku. Celem programu jest zapewnienie wszystkim uczniom równego dostępu do dobrej jakości kształcenia.

W ramach wsparcia finansowego warto rozważyć zakup nowoczesnych pomocy multimedialnych, które najlepiej odpowiadają percepcji współczesnego ucznia. Na szczególną uwagę zasługuje program Będzie dobrze. To przygotowany przez psychologów i pedagogów zestaw interaktywnych i tradycyjnych materiałów dydaktycznych wspierający kształcenie kompetencji emocjonalno-społecznych oraz udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Jak stwierdził Przemek Staroń – recenzent omawianego programu – jest to program, którego potrzebują polskie uczennice i uczniowie.

Dofinansowanie pozwala także wyposażyć placówki w pomoce odmieniające naukę w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Korzystając z takich programów, jak Multimedialne Pracownie Przedmiotowe, Interaktywne Plansze Przyrodnicze lub Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze, uczniowie będą mieli okazję poznać piękno przyrody, geografii, fizyki, chemii czy biologii za sprawą modeli 3D, interaktywnych plansz i map oraz prostych doświadczeń. 

Jeśli pracujesz w województwie śląskim, to koniecznie zainteresuj się unijnymi programami, które są szansą na transformację polskich szkół i przedszkoli.


Źródła: https://funduszeue.slaskie.pl/lsi/nabor/19, https://funduszeue.slaskie.pl/lsi/nabor/20

Udostępnij post

Inne

artykuły

Sosnowiec, 4.06, STEAM w przedszkolu. Kod do nowoczesnej edukacji

2024-05-21

mTalent Wczesne Wspomaganie Rozwoju – wersja demo jest już dostępna!

2024-06-17

Stwórz nowoczesną ekopracownię dzięki dofinansowaniu rzędu nawet 70 000 zł!

2024-05-09