Realne wyzwania aktualnych czasów. Szkoła w kontekście SPE oraz wojny w Ukrainie [wideo z konferencji]

Realne wyzwania aktualnych czasów. Szkoła w kontekście SPE oraz wojny w Ukrainie [wideo z konferencji]

Realne wyzwania aktualnych czasów. Szkoła w kontekście SPE oraz wojny w Ukrainie [wideo z konferencji] 1921 1081 Sebastian Urbański

W obliczu olbrzymich zmian w sektorze szkolnictwa, pedagodzy i terapeuci mogą czuć się nieco zagubieni. Pomocny w takich sytuacjach jest głos ekspertów, których podpowiedzi pozwalają zmierzyć się z obecnymi wyzwaniami. Podczas konferencji „Specjalne (?) Potrzeby Edukacyjne” poza tytułowym tematem nie zabrakło wykładów dotyczących sytuacji dzieci z Ukrainy.

Tematem przewodnim pierwszego dnia spotkań były specjalne potrzeby edukacyjne, TIK w terapii, a także dofinansowanie Aktywna Tablica. Natomiast na drugi dzień prelegenci przygotowali interesujące wykłady dotyczące SPE w kontekście sytuacji w Ukrainie. Konferencja zaowocowała w mnóstwo sugestii, propozycji i wniosków, które warto wcielić w pracy nauczyciela i terapeuty.    

Gościem specjalnym wydarzenia był Wojciech Eichelberger, a swoje wystąpienia mieli także Joanna Wichlińska-Pakirska, Ola Rodzewicz, Magdalena Zając, Beata Sobera-Baron, Małgorzata Barańska, Sylwia Kowalska, Monika Zielińska-Miętkiewicz oraz Gracjan Cimek.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich nagrań z konferencji.

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość