Propozycje interaktywnych zajęć na temat majowych świąt

Zbliżająca się majówka to nie tylko okazja do zasłużonego wypoczynku, ale także szansa, by zainteresować uczniów historią Polski i Unii Europejskiej. Najlepiej sprawdzą się w tej sytuacji interaktywne lekcje pełne angażujących treści, które znajdziesz na platformie eKreda.pl.

Święto Narodowe Trzeciego Maja, Święto Polskiej Flagi czy też rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej – to daty, o których pamięta dzisiaj prawie każdy Polak. Dzieje się tak głównie za sprawą szkoły, która już od naszych najmłodszych lat dostarcza nam cennych informacji na temat tych wydarzeń. Aby podtrzymać zainteresowanie wątkami patriotycznymi wśród kolejnych pokoleń, warto dostosować formę prowadzenia zajęć do ich potrzeb. W tej roli sprawdzą się interaktywne materiały, które znajdziesz na portalu eKreda.pl.

eKreda.pl to repozytorium pełne darmowych materiałów przygotowanych przez nauczycieli. To także narzędzie, w którym możesz samodzielnie stworzyć proste, interaktywne ćwiczenia. Z bogatej bazy materiałów wybraliśmy kilka, które będą świetną okazją na przeprowadzenie atrakcyjnych lekcji na temat majowych świąt z uczniami w różnym wieku:

Dodatkowo na platformie Dzwonek.pl znajduje się Szkolny śpiewnik patriotyczny, który może być świetną pomocą przy organizacji apelu. Jeśli nasze propozycje przypadły Ci do gustu, to koniecznie sprawdź bibliotekę eKreda.pl, gdzie znajdziesz darmowe materiały na każdą okazję!

Udostępnij post

Inne

artykuły

Kraków, 25-26.04, Forum Bliżej Przedszkola

2024-04-22

Dysleksja dołącza do rodziny programów mTalent!

2024-03-28

Toruń, 3-4.10, Kongres TIK w edukacji

2024-05-06