Prof. Pyżalski i prof. Walter o platformie mTalent

W najnowszej publikacji pt. „Audyt pedagogiczno-technologiczny platform edukacyjnych”, prof. Pyżalski i prof. Walter oceniają narzędzia firmy Learnetic. W treści audytu tłumaczą, dlaczego to właśnie platforma mTalent.pl zasługuje na wyróżnienie wśród innych narzędzi do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

Autorzy publikacji – prof. Pyżalski i prof. Walter – piszą: „(…) Ważnym obszarem oceny platform wspomagających proces uczenia się jest intuicyjność obsługi oraz jakość interfejsu. To zdecydowanie najmocniejsze cechy platform Dzwonek.pl i mTalent.pl. Są one niezwykle intuicyjne, spójnie zaprojektowane i funkcjonalne. Kolorystyka elementów graficznych jest spójna, są one atrakcyjne, a jednocześnie nie dominują i nie odwracają uwagi od zawartości merytorycznej”.

Według autorów istotnym elementem wykorzystywanym na platformie i w programach mTalent są:

  • interaktywność,
  • grywalizacja,
  • oraz zabawa.

W audycie możemy przeczytać, iż: „(…) Ponadto warto nadmienić, że wykorzystanie interaktywności, grywalizacji oraz zabawy jest zgodne z potrzebami i możliwościami docelowej grupy odbiorczej, jaką w przypadku rozwiązań Learnetic są przede wszystkim uczniowie edukacji podstawowej i średniej, w tym uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (…)”.

Zachęcamy do wypróbowania platformy mTalent. Na www.mtalent.pl znajdują się bezpłatne dema, z których każdy może skorzystać, by przetestować program przed zakupem.

Jeśli chcesz przeczytać całą treść audytu prof. Walter oraz prof. Pyżalskiego, w którym zostały opisane narzędzia do e-learningu, to możesz to zrobić tutaj.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Wypróbuj pierwszy mTalent w języku angielskim!

2024-06-19
Kryteria podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2024

Jak wykorzystać dofinansowanie z rezerwy oświatowej na rok 2024 na wyposażenie szkolnych sal i pracowni?

2024-06-04

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18