Prestiżowa nagroda dla Learnetic od międzynarodowego portalu Training Industry!

Prestiżowa nagroda dla Learnetic od międzynarodowego portalu Training Industry!

Prestiżowa nagroda dla Learnetic od międzynarodowego portalu Training Industry! 545 675 Jacek Świątek

Międzynarodowy portal Training Industry opublikował właśnie coroczny ranking najlepszych firm technologicznych w kategorii producentów narzędzi autorskich: „The 2017 Top Authoring Tools Companies”.

Ośmiu nominowanych pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, czterech z Wielkiej Brytanii, trzy firmy są z Francji. Po jednym reprezentancie mają Kanada, Norwegia, Szwajcaria, Włochy oraz – po raz pierwszy w historii – Polska.

Z wielką przyjemnością informujemy, że obok takich gigantów jak Adobe, Articulate, Elucidat czy Lectora, na tegorocznej liście znalazło się miejsce dla Learnetic SA. Ta gdańska spółka jest producentem dostępnego on-line rozwiązania mAuthor, które służy do efektywnego tworzenia interaktywnych ePodręczników.

Przed niespełna 6 laty przedstawiliśmy pierwszym, potencjalnym Klientom wizję rozwiązania do tworzenia interaktywnych ePodręczników. Staraliśmy się stworzyć możliwie proste i intuicyjne narzędzie pozwalające wydawcom tworzyć i dystrybuować cyfrowe materiały edukacyjne – stwierdza Artur Dyro, CEO i współzałożyciel firmy – Dzięki temu powstają ePodręczniki, które nie dość, że działają na komputerach, tabletach i smartfonach, to przede wszystkim są absolutnie interaktywne, a co za tym idzie – atrakcyjne i angażujące dla uczniów, a także dopasowujące się do ich potrzeb, możliwości i preferencji. Teraz mAuthora używają najważniejsi i najnowocześniejsi wydawcy z całego świata: Porto Editora, NetDragon, Positivo Informatica, Klett czy Pearson. Cieszy nas, że obok uznania wśród Klientów, zdobyliśmy je teraz także wśród profesjonalistów analizujących branżę.

Warto w tym momencie napisać kilka słów o samym portalu Training Industry, którego misją jest pomoc wszystkim osobom zainteresowanym edukacją i szkoleniami. Rokrocznie specjaliści z portalu wybierają najlepsze narzędzia w dziesięciu kategoriach, co pomaga w promowaniu najlepszych praktyk związanych z szeroko pojętymi szkoleniami i zdobywaniem wiedzy w różnorodnych sektorach rynku. Niektóre z rankingów sięgają historią 2008 roku (np. szkolenia IT, w których zwyciężały wtedy IBM, Pearson, CISCO czy Microsoft). Interesujące nas zestawienie zostało zrealizowane po raz drugi z rzędu.

Lista “The 2017 Top Authoring Tools Companies” ułatwia poznanie firm oferujących rozwiązania, które umożliwiają tworzenie interaktywnych i zajmujących użytkownika szkoleń – mówi Ken Taylor, Prezydent Training Industry, Inc. – Firmy ujęte w rankingu to czołówka branży. Dostarczają najbardziej zaawansowane i intuicyjne narzędzia autorskie dostępne na dzisiejszym rynku TIK w edukacji.


Wybór tegorocznych laureatów rankingu wynikał z analizy następujących kryteriów:
 •  innowacyjność narzędzia,
 •  różnorodność funkcji i rozwiązań w nim oferowanych,
 •  wielkość firmy i potencjał rozwoju,
 •  jakość i liczba Klientów/ użytkowników,
 •  zasięg geograficzny,
 •  nagrody, rozpoznawalność.

Choć mamy dopiero połowę lutego, to omawiany ranking jest kolejnym tegorocznym wyróżnieniem dla Learnetic SA – przypomina Artur Dyro – nasze ePodręczniki do nauki matematyki o nazwie 321 matma! otrzymały w styczniu nominację do prestiżowej nagrody GESS Awards dla najlepszych zasobów edukacyjnych szkół podstawowych. Czy zwyciężymy w tej kategorii, dowiemy się już 15 marca w Dubaju, podczas uroczystej gali, będącej zwieńczeniem największych targów edukacyjnych dla krajów Zatoki Perskiej – GESS.

  Imię *

  Adres e-mail *

  Wiadomość