Pracujesz w szkole niepublicznej? Teraz także Ty możesz skorzystać z programu „Laboratoria Przyszłości”!

Na takie wieści czekało mnóstwo osób zaangażowanych w prowadzenie niepublicznych placówek edukacyjnych. Koniec z zazdrosnymi spojrzeniami na nowoczesne, publiczne pracownie rozwijające się dzięki dofinansowaniom z programu „Laboratoria Przyszłości”. Za sprawą zmian wprowadzonych przez MEiN dodatkowe środki trafią także do szkół niepublicznych.

Czym jest program „Laboratoria Przyszłości”?

To inicjatywa, która pomaga szkołom pokonać skutki pandemii poprzez otrzymanie dofinansowania na zakup nowoczesnego sprzętu służącego do rozwijania kompetencji przyszłości. Szczegóły finansowania znajdziecie na www.dofinansowanielaboratoria.pl.

Edukacja STEAM

Dofinansowanie obejmujące zarówno publiczne, jak i niepubliczne placówki edukacyjne kładzie nacisk na edukację STEAM, czyli opiera się na takich filarach jak nauka, technologia, robotyka, sztuka i matematyka. Szkoły mogą zakupić m.in. drukarki 3D, gogle do wirtualnej rzeczywistości, stacje lutownicze i wiele innych narzędzi, które posłużą w realizacji zadań praktycznych.

Jak uczyć nowocześnie, ale także bezpiecznie?

Obawy pedagogów dotyczą głównie ewentualnych urazów, które mogą zdarzyć się podczas niekompetentnego korzystania ze sprzętu. Rozwiązaniem tej kwestii są specjalistyczne serie programów interaktywnych dostarczające niezbędnych informacji, by zajęcia w laboratorium przyszłości mogły być wyłącznie przyjemnością. Odpowiednie oprogramowanie dostarcza m.in. polska firma Learnetic – jeden z liderów sektora EdTech.

Laboratorium Przyszłości – czym jest i jak zdobyć dofinansowanie?

Seria zatytułowana Laboratorium Przyszłości to nowoczesne i w pełni interaktywne materiały edukacyjne. Cztery programy dostarczają wiedzę na temat zasad BHP, schematów działania otaczających nas maszyn oraz kluczowych kompetencji technicznych i praktycznych. Co ważne, są one dofinansowane w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”, a także odpowiadają podstawie programowej techniki w szkole podstawowej. To niezbędne zaplecze merytoryczne, by skutecznie i bezpiecznie kształtować wśród uczniów kompetencje przyszłości.

Jeśli pracujesz w szkole niepublicznej, to koniecznie zainteresuj się programem „Laboratoria Przyszłości”. Nie zapomnij o pomocach edukacyjnych, które możesz przetestować za darmo, klikając poniższy przycisk.

Udostępnij post

Inne

artykuły

aktywny samorząd 2024

Zakup pomocy edukacyjnych z programu Aktywny samorząd 2024 (PFRON)

2024-03-04

Lublin, 20-21.03, Edukacja Przyszłości

2024-03-04

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [bezpłatny webinar, 16.04]

2024-04-08