Podsumowanie konkursu LaboLAB „Nakręć się na eksperymenty” [video]

Podsumowanie konkursu LaboLAB „Nakręć się na eksperymenty” [video]

Podsumowanie konkursu LaboLAB „Nakręć się na eksperymenty” [video] 825 431 Jacek Świątek

Kto wygrał nagrodę główną? Co o inicjatywie sądzą uczestnicy? Aby odpowiedzieć na te pytania, wyruszyliśmy w podróż, w trakcie której poznaliśmy uczniów i nauczycieli biorących udział w konkursie oraz nagraliśmy krótki reportaż podsumowujący cały konkurs.

W trakcie pierwszego etapu konkursu spośród zgłoszeń nadesłanych przez ponad dwieście szkół podstawowych wybraliśmy dziewięciu finalistów, których zadaniem było nagrywanie krótkich filmów przedstawiających pracę i zabawę z zestawami wyposażenia szkolnych pracowni przyrodniczych LaboLAB.

W trakcie trwającego cztery miesiące drugiego etapu finałowe szkoły nagrały w sumie 59 filmów składających się na blisko dwie godziny materiałów wideo. Zmagania szkół intensywnie dopingowali internauci, którzy wyświetlili konkursowe prace ponad 30 tysięcy razy i oddali przeszło 11 tys głosów.

Pierwsze miejsce w konkursie „Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB” zajęła Szkoła Podstawowa nr 17 w Tarnowie, która zdobyła 3081 głosów. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 289 w Warszawie z 2570 głosami, trzecie natomiast Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach z 1504 głosami.

Wraz z końcem konkursu „Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB” spakowaliśmy samochód i wyruszyliśmy w drogę, aby odwiedzić i osobiście wręczyć nagrody zwycięskim szkołom. Przy okazji nagraliśmy krótki reportaż, który odpowiada na bardzo ważne pytania: „kto wygrał nagrodę główną?” oraz „co o inicjatywie sądzą uczestnicy?”. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do oglądania!

 

    Imię *

    Adres e-mail *

    Wiadomość