Podsumowanie konkursu LaboLAB „Nakręć się na eksperymenty”

Kto wygrał nagrodę główną? Co o inicjatywie sądzą uczestnicy? Aby odpowiedzieć na te pytania, wyruszyliśmy w podróż, w trakcie której poznaliśmy uczniów i nauczycieli biorących udział w konkursie oraz nagraliśmy krótki reportaż podsumowujący cały konkurs.

W trakcie pierwszego etapu konkursu spośród zgłoszeń nadesłanych przez ponad dwieście szkół podstawowych wybraliśmy dziewięciu finalistów, których zadaniem było nagrywanie krótkich filmów przedstawiających pracę i zabawę z zestawami wyposażenia szkolnych pracowni przyrodniczych LaboLAB.

W trakcie trwającego cztery miesiące drugiego etapu finałowe szkoły nagrały w sumie 59 filmów składających się na blisko dwie godziny materiałów wideo. Zmagania szkół intensywnie dopingowali internauci, którzy wyświetlili konkursowe prace ponad 30 tysięcy razy i oddali przeszło 11 tys głosów.

Pierwsze miejsce w konkursie „Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB” zajęła Szkoła Podstawowa nr 17 w Tarnowie, która zdobyła 3081 głosów. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 289 w Warszawie z 2570 głosami, trzecie natomiast Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach z 1504 głosami.

Wraz z końcem konkursu „Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB” spakowaliśmy samochód i wyruszyliśmy w drogę, aby odwiedzić i osobiście wręczyć nagrody zwycięskim szkołom. Przy okazji nagraliśmy krótki reportaż, który odpowiada na bardzo ważne pytania: „kto wygrał nagrodę główną?” oraz „co o inicjatywie sądzą uczestnicy?”. Jesteście ciekawi? Zapraszamy do oglądania!

 

Udostępnij post

Inne

artykuły

Konkurs „Uczelnie coraz bardziej dostępne” okiem ekspertów branżowych i praktyków [konferencja online, 28.05]

2024-05-24

Najlepszy prezent na Europejski Dzień Logopedy – odbierz bezpłatnie LogoTest 7!

2024-03-06

Lublin, 20-21.03, Edukacja Przyszłości

2024-03-04