Nowy harmonogram Aktywna Tablica 2020-2024 [aktualizacja 18.06]

Długo oczekiwana informacja na temat nowego harmonogramu tegorocznego programu dofinansowania Aktywna Tablica została opublikowana. W projekcie rozporządzenia przedstawione zostały terminy składania wniosków w roku 2021, a także proponowane zmiany w programie.

Program Aktywna Tablica 2020-2024 ma na celu rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dofinansowanie pozwala na wyposażenie szkoły w nowoczesne technologie i pomoce edukacyjne niezbędne do rozwoju kompetencji TIK w szkołach oraz przygotowujące uczniów do życia w społeczeństwie informacyjnym. 

Środki pozyskane z dofinansowania Aktywna Tablica mogą zostać wykorzystane przez placówki na zakup nowoczesnego sprzętu oraz programów i zasobów edukacyjnych, takich jak wirtualne laboratoria i narzędzia do terapii.

Nowy harmonogram

Nowelizacja przepisów wpłynęła na wydłużenie harmonogramu rozpatrywania wniosków w roku 2021. Harmonogram na ten rok wygląda następująco:

  • termin składania wniosków dla szkół – do 4 sierpnia,
  • termin składania wniosków dla organów prowadzących szkoły – do 10 sierpnia,
  • termin rozpatrywania wniosków przez zespoły powołane przez wojewodów i ministrów prowadzących szkoły w celu kwalifikacji – do 27 sierpnia,
  • termin przekazania środków finansowych organom prowadzącym szkoły – do 15 października.

Pomoce edukacyjne spełniające 100% wymogów rozporządzenia

Szkoły składające wnioski w tym roku zachęcamy do sprawdzenia oferty pomocy edukacyjnych, które spełniają wszystkie wymogi rozporządzenia Aktywna Tablica 2020-2024. Skorzystaj z przycisku poniżej, aby poznać mTalent – najczęściej polecaną serię programów wspierających terapię (szkoły podstawowe) oraz programy z serii Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze dla szkół ponadpodstawowych.Źródło: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/propozycje-zmian-w-rzadowym-programie-aktywna-tablica-na-lata-2020-2024–rozpoczynamy-konsultacje-spoleczne

Udostępnij post

Inne

artykuły

Propozycje interaktywnych zajęć na temat majowych świąt

2024-04-23

Nowy Tomyśl, 12-13.04, K@SSK

2024-04-03

Kup nowoczesne pomoce edukacyjne w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024 [szkoły ponadpodstawowe]

2024-04-22