mTalent – programy do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu oparte na badaniach naukowych

Seria mTalent, czyli jedne z najchętniej wybieranych programów do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi, powiększyła się o cztery pozycje skierowane do pracy z uczniami ze spektrum autyzmu. Programy powstały w oparciu o badania naukowe i współpracę z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka.

Programy mTalent zostały zaprojektowane w celu wspomagania współczesnego terapeuty i nauczyciela. Produkty z tej serii to gotowe narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne zawierające tysiące interaktywnych ćwiczeń, kart pracy, a każdy produkt został uzupełniony o tradycyjne pomoce edukacyjne, autorskie publikacje oraz poradniki metodyczne.

mTalent to najnowocześniejsze i najczęściej nagradzane programy wspierające terapię na polskim rynku. Seria powstała zaledwie trzy lata temu, a już otrzymała szereg prestiżowych nagród: mTalent. Percepcja wzrokowa zdobył nagrodę specjalną w europejskim konkursie BELMA (Best European Learning Material Awards), cała seria trafiła do finału Bett Awards 2021 oraz finału konkursu ERA (Education Resources Awards) 2021, zaś w ubiegłym roku programy zajęły pierwsze miejsce w Konkursie Świat Przyjazny Dziecku w kategorii Edukacja.

Jury konkursu oraz tysiące użytkowników doceniły programy mTalent za wiele nowoczesnych funkcjonalności i rozwiązań, które skutecznie wspomagają i ułatwiają pracę nauczyciela i terapeuty. mTalent to jedyne programy, które pozwalają na pracę w dosłownie dowolnym miejscu i czasie: nie wymagają instalacji, a praca z nimi możliwa jest na wielu urządzeniach (m.in. monitory interaktywne, komputery, tablety) i to niezależnie od dostępu do interentu.

Programy mTalent prezentują także najwyższą jakość merytoryczną. Materiały zostały przygotowane przez specjalistów z ponad 30-letnim doświadczeniem we współpracy ze specjalnie w tym celu powołanym zespołem przedstawicieli uniwersytetów i ośrodków badawczo-rozwojowych, a poszczególne programy były wielokrotnie walidowane przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, szkoły, gabinety i ośrodki medyczne z całej Polski.

Poznaj programy mTalent Autyzm

mTalent Autyzm. Rozumienie i naśladowanie mowy to najnowszy interaktywny produkt dla terapeutów pracujących z uczniami ze spektrum autyzmu. Program został stworzony we współpracy z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka i trafił do finału prestiżowego konkursu Bett Awards 2021 w kategorii „Special Educational Needs Solutions”.

mTalent Autyzm. Mowa czynna, od słowa do zdania to kompleksowe narzędzie wspomagające wykształcenie u uczniów umiejętności z zakresu mowy czynnej, ze szczególnym uwzględnieniem nazywania, udzielania odpowiedzi na pytania, tworzenia dłuższych wypowiedzi, w tym opisywania i opowiadania. Program został stworzony we współpracy z Instytutem Wspomagania Rozwoju Dziecka.

mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 1 oraz mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym cz. 2  to uzupełnienie ćwiczeń z programów dotyczących pracy z uczniami ze spektrum autyzmu, a także niepełnosprawnością intelektualną i innymi problemami komunikacyjnymi.

Aktywna Tablica 2021

Przypominamy, że każdy z programów mTalent spełnia wszystkie wymogi rozporządzenia Aktywna Tablica na lata 2020-2024. Szkoły podstawowe mogą otrzymać nawet 43 750 zł na zakup pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii takich jak programy mTalent. Więcej informacji na temat dofinansowania na stronie https://aktywnatablica2.pl/mtalent/.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Bydgoszcz, 13.03, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-01-30
mTalent Bett Awards 2024

mTalent po raz drugi z nagrodą Bett Awards (2024)!

2024-02-07
licencja bezterminowa mTalent

Licencja bezterminowa mTalent – odpowiadamy na Wasze pytania [FAQ]

2024-02-28