Koronawirus – fakty, mity i najważniejsze informacje w formie multimedialnej lekcji

Czym jest koronawirus i jaki jest jego zasięg? Jakie są jego objawy, przyczyny? Jak można się nim zarazić oraz jak tego uniknąć? Wszystkie najważniejsze informacje i statystyki o wirusie COVID-19 w Polsce i na świecie dostępne w formie multimedialnych zasobów.

W obliczu ostatnich wydarzeń internet pełen jest wpisów, które zawierają niesprawdzone informacje – ich celem jest zdobywanie kliknięć, a nie wartościowa edukacja obywateli. To natomiast prowadzi do popadania w skrajność i niebezpiecznego siania paniki.

Dlatego zadbaj o swoją wiedzę, a także o wiedzę swoich bliskich. A jeśli jesteś nauczycielem także o wiedzę swoich uczniów. W tym celu powstała merytoryczna, multimedialna lekcja, przy pomocy której dowiesz się oraz wytłumaczysz innym, czym tak naprawdę jest koronawirus, opiszesz jego objawy oraz podpowiesz, jakie działania należy podjąć, aby uniknąć zarażenia się i rozprzestrzeniania choroby.

Bezpłatna interaktywna lekcja o koronawirusie zawiera 15 ekranów wypełnionych wiedzą teoretyczną, zadaniami, statystykami, a także ćwiczeniami multimedialnymi. Korzystając z zasobów, zwróć uwagę na przycisk „i”, gdzie znajdziesz dodatkowe informacje dla prowadzącego zajęcia (scenariusze lekcji o koronawirusie).

Zobacz multimedialne zasoby tutaj.

Lekcja o koronawirusie udostępniona jest bezpłatnie, a do jej uruchomienia wystarczy dowolne urządzenie multimedialne wyposażone w przeglądarkę internetową. Multimedialne zasoby o koronawirusie powstały w narzędziu mAuthor.

Udostępnij post

Inne

artykuły

licencja bezterminowa mTalent

Licencja bezterminowa mTalent – odpowiadamy na Wasze pytania [FAQ]

2024-02-28

Nowy Tomyśl, 12-13.04, K@SSK

2024-04-03

Uwaga! MEN opublikowało zmiany we wniosku Aktywna Tablica 2024 [08.04]

2024-04-09