Kangur Matematyczny 2020 na platformie Dzwonek.pl

Z przyjemnością ogłaszamy, że partnerem technologicznym konkursu Kangur Matematyczny 2020 została firma Learnetic SA. Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się zdalnie za pośrednictwem bezpłatnej platformy edukacyjnej Dzwonek.pl.

Pomimo zawieszenia zajęć w szkołach tegoroczny konkurs Kangur Matematyczny będzie miał miejsce. Tym razem po raz pierwszy w historii uczniowie będą rozwiązywać zadania zdalnie, korzystając z komputera lub innego urządzenia multimedialnego, połączenia z internetem oraz funkcjonalności platformy edukacyjnej Dzwonek.pl.

W Polsce inicjatorzy konkursu w celu organizacji tegorocznej edycji podjęli współpracę z firmą Learnetic, czyli twórcami platformy Dzwonek.pl, która już wcześniej sprawdziła się w podobnej roli. Na platformie Dzwonek.pl już od kilku lat organizowany jest m.in. największy bezpłatny konkurs informatyczny Bóbr oraz różne konkursy regionalne.

Kangur Matematyczny 2020 zostanie poprzedzony konkursem próbnym, który pozwoli uczestnikom na zaznajomienie się z platformą. Ze względu na zdalny charakter konkursu w tym roku uczestnicy będą mieli 90 minut na rozwiązywanie zadań.

W tegorocznej edycji organizatorzy oczekują ponad 350 000 uczestników konkursu.

Harmonogram konkursu oraz dodatkowe informacje dostępne na stronie https://www.kangur-mat.pl/.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Aktywna Tablica 2024 – wydanie SPEcjalne [WIDEO]

2024-04-18

Najlepszy prezent na Europejski Dzień Logopedy – odbierz bezpłatnie LogoTest 7!

2024-03-06

Białystok, 15.03, Edukacja włączająca w świecie różnorodności kulturowej. Wyzwania polskiej szkoły

2024-03-04