„Jako terapeuta doceniam produkty z serii mTalent” – recenzja, dr Kamila Kuros-Kowalska

Specjalistyczne programy z serii mTalent są nie tylko bardzo dobrze przygotowane merytorycznie, ale także niezwykle ciekawe, dzięki temu przykuwają uwagę dzieci, ich rodziców oraz terapeutów poszukujących dobrych narzędzi do wspomagania swoich działań.

W czym tkwi sekret sukcesu tych programów? Każdy produkt z serii został opracowany przez specjalistę zajmującego się daną tematyką, dzięki temu program jest rzetelnie przygotowany i przemyślany. Jednocześnie, różnorodny materiał w każdym z programów daje możliwość wykonania dużej liczby powtórzeń bez osiągnięcia efektu znużenia. Program jest prosty w użyciu, a zadania są dopasowane do grup wiekowych, mają ładną i wesołą grafikę. Terapeuci mają możliwość tworzenia także samemu różnych zadań, a w wirtualnej kartotece mogą planować terapię i monitorować postęp swoich podopiecznych. Logopedzi docenią zwłaszcza możliwość nagrywania głosu. Rozwiązanie to zapewne wielokrotnie będzie stosowane przez nich w procesie autokorekty mowy swoich podopiecznych. Autorzy programów z serii mTalent pomyśleli także o wzmocnieniu postępów dziecka w postaci nagrody w formie wesołych animacji pojawiających się po prawidłowym wykonaniu zadania.

Terapeuci, którzy zdecydują się na którykolwiek z programów z serii mTalent obok programu otrzymują również zestaw pomocy tradycyjnych, dzięki którym mogą dodatkowo uatrakcyjnić swoje zajęcia. Ostatnim, ale nie najmniej ważnym atutem tych programów jest fakt, że można – dzięki dostępowi do internetu – korzystać z nich praktycznie wszędzie (na tablecie, komputerze, tablicy multimedialnej, a nawet w telefonie). Istnieje także możliwość wgrania programu na konkretny nośnik, co może przydać się w miejscach, w których często są problemy z połączeniem z siecią. Jako badacz i terapeuta doceniam produkty z serii mTalent, które z przyjemnością wykorzystuję w trakcie zajęć logopedycznych, ponieważ efektywnie wspomagają proces terapii.


Recenzję programów mTalent napisała dr Kamila Kuros-Kowalska – logopeda w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Sosnowcu, adiunkt na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Nadchodzą nowości z serii mTalent na rok 2024!

2024-02-15
mTalent ADHD recenzja

Jak wykorzystać program mTalent w pracy z uczniami z ADHD? Zobacz film Pedagog Michaliny!

2023-12-01

Recenzja programu mTalent Zaburzenia przetwarzania słuchowego – Olga Kłodnicka

2023-11-27