Jak złożyć sprawozdanie z programu Aktywna Tablica za 2022? [wzór, do kiedy]

Wraz z końcem wakacji rozpoczynają się ważne obowiązki dla wszystkich szkół uczestniczących w programie Aktywna Tablica. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów są one zobowiązane do złożenia sprawozdania z realizacji działań w ramach otrzymanych środków finansowych.

Aby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto już wcześniej przygotować odpowiednie dokumenty. Co ważne, inne terminy dotyczą szkół, a inne organów prowadzących. Dyrektor szkoły/SOSW powinni złożyć sprawozdanie do 31 sierpnia 2023 r., a organ prowadzący w terminie do 15 września 2023 r.

Zadaniem szkoły jest przekazanie sprawozdania do organu prowadzącego. Odpowiedni dokument to:

  • „Dyrektor_szkoły_sprawozdanie_z_realizacji_Programu_Aktywna_tablica_2022”

W kolejnym kroku to organ prowadzący jest odpowiedzialny za weryfikację dokumentów dostarczonych przez dyrektorów szkoły. Pod uwagę brana jest prawidłowość i kompletność danych. Jeśli wszystko się zgadza, to sprawozdanie trafia do adekwatnego Kuratorium Oświaty w postaci dwóch plików:

  • „Organ_prowadzący_sprawozdanie_z_realizacji_Programu_Aktywna_tablica_2022”
  • „Organ_prowadzący_załączniki_sprawozdanie_merytoryczne_i_finansowe_z_realizacji-Programu_Aktywna_tablica-2022”

Wzory sprawozdań dostępne są na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wzory-sprawozdan-z-realizacji-programu-aktywna-tablica-za-2022-r.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Warszawa, 18.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03

Dysleksja dołącza do rodziny programów mTalent!

2024-03-28

Kraków, 25-26.04, Forum Bliżej Przedszkola

2024-04-22