Aktywna Tablica 2023 – specjalne potrzeby edukacyjne w szkołach podstawowych [WIDEO]

Dofinansowanie Aktywna Tablica to szansa na rozwój szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Dzięki wskazówkom naszych prelegentów dowiesz się, jak poprawnie złożyć wniosek, na co szczególnie zwrócić uwagę oraz jak zobaczysz, jak może wyglądać praca z nowoczesnymi pomocami edukacyjnymi.

Celem konferencji online „Aktywna Tablica 2023 – specjalne potrzeby edukacyjne w szkołach podstawowych” było uzyskanie odpowiedzi na pytania: jak skorzystać z dofinansowania Aktywna Tablica? Co zmieniło się we wniosku i rozporządzeniu w tegorocznej edycji? I jak w praktyce wykorzystać – skutecznie i odpowiedzialnie – potencjał narzędzi TIK podczas lekcji i terapii?

Jacek Świątek przedstawił szczegółowo wszystkie zmiany, które pojawiły się w tegorocznej edycji. Dzięki jego poradom, złożenie wniosku stanie się o wiele prostsze.

Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska zaprezentowały, jak rozwijać umiejętności komunikacyjne z TIK, jak wspierać rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych za pomocą dostępnych aplikacji i programów oraz jak rozwijać koncentrację uwagi, pamięć i spostrzeganie za pomocą nowych technologii.

Joanna Mochnacz zaprezentowała sposoby wykorzystania przykładowych narzędzi TIK w codziennej pracy nauczyciela, skupiając się na narzędziach TIK wspierających kreatywność uczniów podczas lekcji oraz wspomagających uwagę dzieci (EEG Biofeedback, programy multimedialne).

Jeśli chcesz samodzielnie sprawdzić prezentowane przez specjalistki programy z serii mTalent, to kliknij w poniższy przycisk i przetestuj bezpłatne wersje DEMO.

Szukasz więcej atrakcyjnych materiałów wideo? Koniecznie odwiedź nasze Centrum Szkoleń mTalent, gdzie czekają dziesiątki godzin zapisów spotkań z uznanymi specjalistami!

Udostępnij post

Inne

artykuły

nowości mTalent

Nadchodzą nowości z serii mTalent na rok 2024!

2024-02-15

Września, 1-2.03, Lepsza Edukacja

2024-01-30
Aktywna Tablica 2024

Przygotuj się do programu Aktywna Tablica 2024. Wybierz pomoce edukacyjne do szkoły podstawowej i ponadpodstawowej

2024-02-27