Zakup pomocy edukacyjnych z programu Aktywny samorząd 2024 (PFRON)

Ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu Aktywny samorząd, dzięki któremu można m.in. sfinansować zakup sprzętu komputerowego oraz oprogramowania edukacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Organizatorem akcji jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

W programie Aktywny samorząd 2024 obniżono wysokość wkładu własnego do 10%, dzięki czemu dofinansowanie może trafić do większej liczby potrzebujących.

Rekordowe wsparcie

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ponownie zagwarantował wyższy budżet na realizację programu. Wynosi on 256,5 milionów złotych, czyli o 15 milionów więcej niż w roku 2023.

Kto może skorzystać z dofinansowania?

Program skierowany jest do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Z dofinansowania mogą również skorzystać samorządy powiatowe (środki z programu uzupełniają działania w ramach zadania własnego, czyli wsparcia osób z niepełnosprawnościami). W tym roku o dofinansowanie mogą aplikować także osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności, które uczą się w szkole policealnej, kolegium lub w szkole wyższej.

Termin przyjmowania wniosków

Wniosek o dofinansowanie można złożyć elektronicznie w SOW (https://sow.pfron.org.pl/) już od 1 marca.

Wnioski przyjmowane są do 31 sierpnia 2024 roku.

Jakie pomoce można zakupić w ramach dofinansowania?

Dzięki pomocy z programu Aktywny samorząd 2024 można uzyskać dofinansowanie m.in. na specjalistyczne edukacyjne oprogramowanie mTalent, które sprawdzi się zarówno do samodzielnej nauki w domu, jak i podczas wspólnych ćwiczeń z rodzicem czy terapeutą.

Programy mTalent są efektem pracy specjalistów z ponad 30-letnim doświadczeniem. To najnowocześniejsze rozwiązania, które zostały docenione przez jury konkursów edukacyjnych w Polsce i za granicą. Ich olbrzymim atutem jest możliwość całkowitej indywidualizacji przebiegu nauczania oraz gwarancja efektywnej pracy na każdym urządzeniu multimedialnym, również bez dostępu do internetu.

Przed zakupem odwiedź stronę www.mTalent.pl i bezpłatnie przetestuj obszerne wersje demo! W serii mTalent znajdziesz programy z obszarów logopedii, percepcji wzrokowej i słuchowej, autyzmu, koncentracji, matematyki oraz nauki czytania i pisania. Wszystkie programy posiadają licencję bezterminową oraz wielostanowiskową.

mTalent Wyrównywanie Szans

Źródło: https://www.pfron.org.pl/aktualnosci/szczegoly-aktualnosci/news/aktywny-samorzad-w-2024-roku/

Udostępnij post

Inne

artykuły

mTalent Afazja i Opóźniony rozwój mowy zadebiutują już we wrześniu!

2024-03-14

Jakie pomoce edukacyjne zamówić w ramach dofinansowania Aktywna Tablica 2024? [szkoła podstawowa]

2024-04-03

Kraków, 25-26.04, Forum Bliżej Przedszkola

2024-04-22