Współpraca MAC Edukacja i Learnetic

Współpraca pomiędzy dwoma polskimi przedsiębiorstwami, której efektem jest podnoszenie jakości oferty edukacyjnej proponowanej uczniom, jest zawsze powodem do dumy. Dlatego mamy wielką przyjemność poinformować, że od początku nadchodzącego roku szkolnego 2017/2018 wydawnictwo MAC Edukacja dołączy do grona wydawców, którzy oferują swoje e-podręczniki na platformie edukacyjnej mCourser.

http://www.mcourser.pl
http://www.mcourser.pl
Nowe e-podręczniki MAC Edukacja
Pierwsze pozycje, jakie wydawnictwo MAC Edukacja opublikuje na platformie mCourser, skierowane są do uczniów klas pierwszych. Liczne ćwiczenia i zadania zawarte w interaktywnej wersji podręczników, elementy grywalizacji, kolorowe ilustracje, zdjęcia i filmy z pewnością zainteresują najmłodszych uczniów i zachęcą ich do nauki. Te publikacje to świetny przykład tego, jak technologia czyni z nauki zajęcie łatwe, przyjemne i absorbujące, a także jak może wspierać i urozmaicać edukację.

Nowe e-podręczniki to:

  • Oto ja, czyli dwie części podręcznika polonistyczno-społecznego oraz dwie części podręcznika matematyczno-przyrodniczego. Każda z części zawiera około 40 lekcji. Łącznie daje to około 500 zadań zgromadzonych w 165 interaktywnych lekcjach!
  • Ja i moja szkoła – na nowo. Klasa 1, to pięcioczęściowy projekt składający się łącznie z 202 interaktywnych lekcji wypełnionych po brzegi multimediami: filmami, pięknymi zdjęciami i około 600 interaktywnymi zadaniami.
Platforma edukacyjna mCourser
Platforma mCourser to jedyne w polskim Internecie miejsce, w którym uczniowie i nauczyciele mogą skorzystać z płatnych i darmowych zasobów interaktywnych oraz e-podręczników oferowanych przez różnych wydawców edukacyjnych z kraju, jak i z zagranicy.
mCourser to:

  • wirtualne miejsce nauki dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych,
  • mobilny, w pełni funkcjonalny i bezpłatny dziennik elektroniczny,
  • narzędzia umożliwiające nauczycielowi indywidualizację procesu nauczania (np. wysyłanie multimedialnych zadań do uczniów, otrzymywanie raportów i statystyk na temat ich wyników i zaangażowania),
  • ogólnopolskie i regionalne konkursy prowadzone na żywo np. Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr, kierowany do uczniów wszystkich etapów edukacyjnych (w 2017 roku otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji),
  • funkcje, które wpływają pozytywnie na zaangażowanie uczniów np. systemy nagród czy quizy z głosowaniem żywo.
Tworzenie nowoczesnych e-podręczników
Należy zaznaczyć, że materiały interaktywne Oto ja oraz Ja i moja szkoła zostały przygotowane przy pomocy narzędzia do tworzenia edukacyjnych treści interaktywnych o nazwie mAuthor. Jest to rozwiązanie, które przez niezależne media branżowe – np. amerykański portal Training Industry zostało uznane za jedną z najlepszych na świecie propozycji dla wydawnictw, które pragną tworzyć interaktywne wersje swoich tradycyjnych podręczników. Obecnie na całym świecie e-podręczniki przy pomocy mAuthor tworzy kilkadziesiąt uznanych wydawnictw m.in. Pearson, McGraw-Hill, Klett, NetDragon, Websoft i wiele innych.
Warto również podkreślić unikalne doświadczenie Grupy MAC – jako jedyny wydawca edukacyjny podjął się przygotowania e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej na zlecenie Ośrodka Rozwoju Edukacji, agendy MEN.

Wierzymy, że współpraca firmy Learnetic i tak uznanego wydawcy edukacyjnego jak MAC Edukacja powoli zmienić na lepsze rynek polskich e-publikacji edukacyjnych. Kumulowanie zasobów i materiałów do nauki w jednym miejscu to łatwy dostęp do wiedzy. Dzięki współpracy możemy udostępnić użytkownikom jeszcze większą liczbę e-publikacji. Użytkowników zapraszamy do korzystania, a wydawnictwa do partycypowania w projekcie.
O MAC Edukacja:

Grupa MAC S.A. –  to jedna z czołowych firm edukacyjnych w Polsce, ze 100% polskim kapitałem. Wydawnictwo z siedzibą w Kielcach z małej rodzinnej firmy rozwinęło się w dużą ogólnopolską firmę, która jest uznaną marką w edukacji. Swój polski charakter spółka podkreśla w komunikacji znakiem „Polski Wydawca. Od 1989 roku”. Do Grupy należą m.in. takie marki, jak: wydawnictwo MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka. W ofercie marki MAC Technologie wydawnictwo oferuje placówkom oświatowym nowoczesny sprzęt multimedialny – najwyższej klasy tablice interaktywne, projektory, drukarki, laptopy, systemy nagłośnieniowe, a nawet laboratoria elektroniczne. Oad blisko 30 lat wspiera nauczycieli i uczniów w codziennej edukacji, wydając podręczniki, ćwiczenia, materiały edukacyjne, jak również materiały metodyczne. Firma zatrudnia ok. 300 pracowników i współpracowników. Do tej pory wydawnictwo wydrukowało już ok. 100 000 000 książek. Równolegle z rozwojem oferty podręczników drukowanych i elektronicznych, Grupa MAC S.A. wdraża nowoczesne technologie do edukacji. Przykładem jest promowanie i wspieranie idei programowania w polskich szkołach. Od 2017 roku wydawnictwo jest wyłącznym w Polsce dystrybutorem robota Photon, służącego do programowania wśród najmłodszych.

www.mac.pl
www.mac.pl
Udostępnij post

Inne

artykuły

licencja bezterminowa mTalent

Licencja bezterminowa mTalent – odpowiadamy na Wasze pytania [FAQ]

2024-02-28

mTalent Afazja i Opóźniony rozwój mowy zadebiutują już we wrześniu!

2024-03-14

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze

2024-05-05