Sztorm roku w kategorii Biznes, Firma roku dla Learnetic SA

13 edycja plebiscytu Sztormy okazała się bardzo szczęśliwa dla producenta oprogramowania i wydawcy interaktywnych materiałów edukacyjnych – gdańskiej firmy Learnetic, która zdobyła tytuł Firmy Roku 2017 w kategorii Biznes, stając w szranki z takimi tuzami pomorskiego przemysłu jak LPP (właściciel marek m.in. Cropp, Reserved, House), S&A (czołowy producent biżuterii) czy Trefl (jeden z największych europejskich producentów puzzli i gier).
Podczas uroczystej gali w Teatrze Wybrzeże spotkały się osobistości związane ze światem biznesu, sportu i kultury. To właśnie w tych trzech kategoriach współzawodniczyły firmy, instytucje, projekty oraz osoby, których ubiegłoroczne sukcesy zadecydowały o nominacjach. Organizatorami plebiscytu jest trójmiejska redakcja Gazety Wyborczej oraz marszałek województwa pomorskiego. Odbierający statuetkę Prezes Learnetic – Artur Dyro, powiedział, że jest wzruszony z racji na fakt, iż z tylu nominowanych, wspaniałych firm z trójmiasta to właśnie Learnetic został wybrany na zwycięzcę:
Cieszę się z wielu powodów. Po pierwsze dlatego, że biznes e-learningowy w trójmieście ma fantastyczną prawie trzydziestoletnią tradycję. Było tu i jest wiele innowacyjnych firm, które tworzą produkty znane na całym świecie. Po drugie naszą firmę i wiele innych budują młodzi ludzie z trójmiasta (…) Dziękuję im, bo to oni tworzą produkty, które z kolei pomagają innym młodym ludziom na świecie i w Polsce stawać się lepszymi, uczyć się skuteczniej i szybciej, i być po prostu tymi, którzy zmieniają świat na lepsze.
Pełna relacja z gali oraz jej zapis dostępne są na stronach Gazety Wyborczej.
Opis firmy i jej zeszłorocznych osiągnięć na stronie Gazety Wyborczej.
Lista tegorocznych laureatów prezentuje się następująco:
Biznes:
 • Firma roku: Learnetic (producent oprogramowania edukacyjnego).
 • Młoda firma roku: Portman Lights (producent oświetlenia scenicznego).
 • Inwestycja roku: Kładka na Ołowiankę.
Sport:
 • Drużyna roku: Arka Gdynia, zdobywca Pucharu i Superpucharu Polski w 2017 r.
 • Sportowiec roku: Rafał Siemaszko, napastnik Arki Gdynia.
 • Okrycie roku: oszczepnik Cyprian Mrzygłód.
Kultura
 • Człowiek roku: filmowiec Marcin Borchardt.
 • Wydarzenie Roku: Nowa odsłona ul. Elektryków miejsca na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej.
 • Odkrycie roku: Magdalena Kalisz, właścicielka i kuratorka kawiarni/galerii Sztuka Wyboru.
Warto dodać o dodatkowych konkurencjach tj. nagrodzie przyznawanej razem samorządem Pomorza pt. Pomorska europinspiracja:
 • Najciekawsze inwestycje w infrastrukturę, finansowane z funduszy unijnych: Miasto Gdańsk za rewitalizację Dolnego Miasta w Gdańsku.
 • Najciekawsze inwestycje w kapitał ludzki, finansowane z funduszy unijnych: Fundacja Ergo Hestia Integralia na rzecz integracji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Ostatnią z przyznanych wyróżnień był tzw. Medal Karty Trójmiasta, który otrzymała Agencja Regionalnego Monitoringu Atmosfery Aglomeracji Gdańskiej Armag.

Udostępnij post

Inne

artykuły

mtalent dotacje celowe

Programy mTalent w ramach dotacji celowej na podręczniki i materiały edukacyjne

2024-05-28

Propozycje interaktywnych zajęć na temat majowych świąt

2024-04-23

Nowy Tomyśl, 12-13.04, K@SSK

2024-04-03