Szkolny śpiewnik patriotyczny – w pełni interaktywne lekcje o utworach patriotycznych i narodowowyzwoleńczych

Przygotowany na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę oraz setną rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego „Szkolny śpiewnik patriotyczny” to wynik współpracy firm Sztuka Uczenia i Learnetic w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020.

„Szkolny śpiewnik patriotyczny” to jedyny na rynku zestaw interaktywnych lekcji poświęconych w całości utworom o tematyce patriotycznej i narodowowyzwoleńczej. W celu przybliżenia uczniom historii Powstania Wielkopolskiego i innych kluczowych dla Polski wydarzeń historycznych wybrano dwanaście znamiennych utworów muzycznych reprezentujących ogólnonarodowe oraz lokalne wartości – wolność oraz patriotyzm – takich jak: Mazurek Dąbrowskiego, Hymn Piastów, Paderewski Jedzie, Marsylianka Wielkopolska czy znana i lubiana Rota.

Każda lekcja została wypełniona po brzegi najróżniejszymi multimediami, które skutecznie angażują i przyciągają uwagę uczniów. Nauka melodii i tekstu utworów odbywa się poprzez widok typu karaoke, a także ćwiczenia muzyczne i naukę gry akordów i melodii w postaci instruktażowych materiałów wideo. Istotnym elementem każdej lekcji są także bogate i ilustrowane opisy historyczne, dzięki którym uczniowie poznają kontekst historyczny każdego z utworów oraz sytuację naszego narodu w danym czasie.

Różnorodne materiały interaktywne „Szkolnego śpiewnika patriotycznego” zostały uzupełnione również o tradycyjne materiały do wydruku. Są to między innymi nuty, teksty oraz diagramy akordów gitarowych. Wszystkie te materiały zebrane w jednym miejscu sprawiają, że „Szkolny śpiewnik patriotyczny” to kompleksowe i skuteczne narzędzie do nauki o polskich utworach patriotycznych i narodowowyzwoleńczych oraz towarzyszących im powstaniu wydarzeń historycznych.

„Szkolny śpiewnik patriotyczny” jest gotowym, bezpłatnym i łatwym w użyciu narzędziem, które zostało przystosowane zarówno do działania na tablicach interaktywnych, jak i na komputerach, smartfonach oraz tabletach. Nowoczesna obudowa technologiczna materiałów skutecznie wzbudza zainteresowanie oraz zaangażowanie uczniów tym tematem.

Zestaw lekcji „Szkolny śpiewnik patriotyczny” został przygotowany przez firmę Sztuka Uczenia przy współpracy z – technologicznym dostawcą rozwiązań interaktywnych dla edukacji –  polską firmą Learnetic. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dla Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020.

Wszystkie lekcje zostały udostępnione na platformie edukacyjnej Dzwonek.pl. Aby z nich korzystać, wystarczy jedynie utworzyć konto. Bez logowania dostępny w całości jest natomiast Mazurek Dąbrowskiego.

„Szkolny śpiewnik patriotyczny” dostępny jest tutaj:

https://www.dzwonek.pl/courses/4548776882864128/details

Udostępnij post

Inne

artykuły

mTalent Wczesne Wspomaganie Rozwoju – wersja demo jest już dostępna!

2024-06-17

Aktywna Tablica 2024. VR i programowanie [bezpłatny webinar, 07.05]

2024-04-26

Warszawa, 18.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03