Skorzystaj z Technicznej Infolinii dla Nauczycieli

Nowe bezpłatne rozwiązanie dedykowane wszystkim nauczycielom pracującym zdalnie.

Jak dobrze wiemy, lekcje na odległość okazały się dla szkół dużym wyzwaniem szczególnie pod względem technicznym. Nie każdy nauczyciel bowiem miał wcześniej okazję pracować z programami, platformami, czy komunikatorami służącymi do nauki online. 

Wyzwaniami, które pojawiają się najczęściej podczas obsługi narzędzi online są problemy z instalacją programu, założenie konta, udostępnianie ekranu lub plików czy nadawanie uczniom odpowiednich uprawnień. By rozwiązać pojawiające się problemy i pomóc pedagogom w sprawnym prowadzeniu zajęć powstała Techniczna Infolinia dla Nauczycieli. Inicjatywa została zorganizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech. Kontaktując się przez infolinię szybko można otrzymać fachową pomoc związaną z obsługą programów stosowanych podczas lekcji zdalnych. Są to między innymi:

Proces konsultacji przebiega w trzech prostych krokach.

Wystarczy wybrać numer infolinii +48 222 500 144, poczekać na połączenie z konsultantem i opowiedzieć o swoim problemie. Istnieje również możliwość udostępnienia swojego ekranu za pomocą platformy Chime, co pozwoli konsultantowi na jeszcze szybsze zweryfikowanie problemu i rozwiązanie go.

Zachęcamy do korzystania z tego rozwiązania. Więcej o Technicznej Infolinii dla Nauczycieli można przeczytać tutaj.

Udostępnij post

Inne

artykuły

Łódź, 17.04, Forum Dyrektorów Placówek Oświatowych

2024-04-03

Kraków, 1-3.03, OSKKO

2024-01-30

Dysleksja dołącza do rodziny programów mTalent!

2024-03-28