Seria „Laboratorium przyszłości”, czyli kompetencje przyszłości w szkołach podstawowych

Seria „Laboratorium przyszłości” to nowe produkty w ofercie firmy Learnetic. Są to nowoczesne i w pełni interaktywne materiały edukacyjne, będące odpowiedzią na potrzebę kształcenia wśród uczniów szkół podstawowych kompetencji przyszłości – w ramach edukacji STEAM, uzupełnione o kilkanaście dużych i bogatych plansz do powieszenia w klasie.

Programy „Laboratorium przyszłości” zostały stworzone tak, aby umożliwić uczniom nabycie praktycznych umiejętności. W ramach serii dostępne są interaktywne instrukcje BHP, plansze, które nauczyciel może wykorzystać podczas nauczania kompetencji technicznych, a także interaktywne schematy poglądowe tłumaczące działanie maszyn i urządzeń wokół nas.

Produkty wydane w serii „Laboratorium przyszłości” to interaktywne materiały, na które składają się zdjęcia, ilustracje, filmy, schematy, a także dodatkowe ekrany z testami, które pozwalają nauczycielowi w łatwy sposób sprawdzić, czy lub w jakim stopniu uczniowie przyswoili daną wiedzę.

Z serią „Laboratorium przyszłości” można pracować na praktycznie dowolnym urządzeniu multimedialnym – tablicy i monitorze interaktywnym, komputerze, laptopie czy smartfonie. Gotowe, interaktywne materiały to przede wszystkim oszczędność czasu nauczyciela oraz gwarancja angażujących lekcji. Przedstawienie zagadnień w postaci rysunków, filmów i animacji jest dużo łatwiejsze dla nauczyciela, a dla ucznia zdecydowanie bardziej zrozumiałe. Co ważne – w przeciwieństwie do tradycyjnych plansz – multimedialne zasoby pozwalają zachować ciągłość edukacji, także w przypadku edukacji zdalnej.

W serii „Laboratorium przyszłości” zostały wydane cztery programy:
– Laboratorium przyszłości. Instrukcje BHP – w szkole i poza nią
– Laboratorium przyszłości. Instrukcje BHP – wersja podstawowa
– Laboratorium przyszłości. Kompetencje techniczne i praktyczne
– Laboratorium przyszłości. Maszyny wokół nas – schematy działania

W pudełku każdego programu z serii „Laboratorium przyszłości” znajduje się kilkanaście tradycyjnych plansz do powieszenia na ścianie. Duże plakaty są zabezpieczone w rulonie, dzięki czemu trafią do szkół w nienaruszonym stanie i będę pięknie prezentować się w szkolnych klasach – bez żadnych zagięć ani śladów składania.

Zobacz więcej i wypróbuj bezpłatne wersje demonstracyjne na: https://dofinansowanielaboratoria.pl/

Udostępnij post

Inne

artykuły

Włocławek, 5.06, Edukacja w cyfrowym wymiarze – wizja, misja, sztuczna inteligencja

2024-05-22
mtalent dotacje celowe

Programy mTalent w ramach dotacji celowej na podręczniki i materiały edukacyjne

2024-05-28

Sosnowiec, 4.06, STEAM w przedszkolu. Kod do nowoczesnej edukacji

2024-05-21